banner1322
x

ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİMİNDE 800 ROBOTU KULLANILACAK

Volkswagen bünyesindeki VW Ticari Araçlar, yeni elektrikli araçlar üretmek için ABB’nin 800 endüstriyel robotunu kullanacak.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİMİNDE 800 ROBOTU KULLANILACAK
Robot Zirvesi

Volkswagen Ticari Araçlar, Almanya Hannover’deki fabrikasında yeni nesil elektrikli araçların üretimi için ABB’den 800 adet endüstriyel robot siparişi etti.

ABB, yüksek hızlı endüstriyel robotların teslimatıyla e-mobiliteye geçişte VW’ye destek olacak.

Firma, 2020’de tamamen elektrikli ID. Buzz minibüs üretmek üzere fabrikasının modernizasyonunu sürdürüyor.

Bu kapsamda sipariş edilen ABB robotlar, çeşitli gövde yapım görevlerini üstlenmek için gövde kaynak atölyesine kurulacak.

“MÜŞTERİ İHTİYAÇLARINA UYUM SAĞLAMALARINA YARDIMCI OLACAK”

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Başkanı Sami Atiya “Volkswagen ile uzun süredir devam eden iş birliğimiz, e-mobiliteye doğru genişlemelerini destekleyerek büyütmekten heyecan duyuyoruz. Robotik çözümlerimiz, VW’nin üretim süreçlerine büyük esneklik sağlayarak, yeni trendlere ve değişen müşteri gereksinimlerine uyum sağlamalarına yardımcı olacaktır. Elektrikli araç segmentinin genişlemesi, yeni ve yenilikçi üretim çözümleri gerektiriyor. Bu sektördeki derin tecrübemizle, otomotiv müşterilerimize daha sürdürülebilir ulaşıma yönelik önemli ve stratejik geçişte ustalaşmalarına yardımcı oluyoruz.” ifadelerini kullandı.


 

YORUM EKLE

Entek

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını