Dünyanın en büyük cobot sanal fuar ve konferansını düzenliyor

Universal Robots, robotik otomasyon alanındaki son yenilikleri 16-18 Haziran’da Sanal Cobot Fuarı “WeAreCOBOTS”ta paylaşacak. Sanal konferans ve fuar, çevrimiçi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Dünyanın en büyük cobot sanal fuar ve konferansını düzenliyor
Robot Zirvesi

Covid-19 sürecinde dünyada fuar sektörünün kökten değişmesiyle birlikte Universal Robots (UR) bir ilke imza atacak ve robotik otomasyon alanındaki son yenilikleri 16-18 Haziran’da Sanal Cobot Fuarı ve Konferansı “WeAreCOBOTS” ile çevrimiçi ve ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

Kolaboratif robotlar ve endüstriyel otomasyon alanında dünyanın önde gelen uzman konuşmacıların ve stantların olacağı bu fuarda, üretim süreçlerinde insanlar ve robotlar arasındaki iş birliği potansiyelini vurgulanarak gelecekte otomasyonda yeni normal ve otomasyonda uygulama zorluklarının çözümleri uzman konuşmacılar tarafından anlatılacak ve canlı tanıtımlarla paylaşılacak.

Üç gün boyunca saat 11.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında 30’dan fazla stant ve otomasyon alanında dünyanın önde gelen uzman 50 konuşmacısının yer alacak.

Etkinliğe, internet üzerinden ücretsiz kaydolunarak takip edilebilecek.

Etkinlikte tüm sektörlerden katılımcılar, sanal stantlara göz atma, cobot uzmanlarının katılacağı ilham veren konuşmalara katılma ve kolaboratif otomasyonun sunduğu sayısız fayda hakkında daha fazla bilgi edinme şansı yakalayacak.  

İLK OLARAK NİSAN AYINDA DÜZENLEMİŞTİ

Nisan ayında Almanya’da türünün ilk örneği olan benzer bir çevrimiçi fuar düzenleyen Universal Robots, “WeAreCOBOTS”da İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere beş dilde otomasyon alanında uzmanlardan ilham verici konuşmalar ve robotik otomasyona dair ipuçları verecek.

Fuarda, otomasyon uzmanlarıyla çevrimiçi birebir görüşme yapma, montaj, paketleme, makine besleme gibi birçok canlı uygulamaları izleme, 'Tak-Çalıştır ve Üretime Başla!' kitlerini ve UR+ ekosistemi bileşenlerini keşfetme fırsatı sunuluyor.

"DAHA FAZLA BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN YENİ BİR PLATFORM SUNUYORUZ"

Universal Robots Başkanı Jürgen von Hollen etkinlikle ilgili şunları söyledi: 

“Universal Robots olarak her zaman hedefimiz, kalıpların dışına çıkmak ve karşılaştığımız tüm zorluklara çözüm odaklı yaklaşmak oldu. “WeAreCOBOTS”a imza atarak bu misyonumuzun altını bir kez daha çiziyoruz ve otomasyon dünyası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkese yeni bir platform sunuyoruz. “WeAreCOBOTS” etkinliğiyle, farklı sektörlerden ve firmalardan gelen katılımcılara, günümüzde dünyanın karşı karşıya olduğu zor zamanlarda özellikle güncelliğini koruyan otomasyonla ilgili son yenilikler hakkında bilgi sahibi olma imkanı sunuyoruz.”

İşlerin ve üretimin devamlılığını sağlarken bir yandan da çalışanlarını güvende ve sağlıklı tutmak için uğraşan ve üretim sektöründe sosyal mesafe ve aksayan tedarik zinciri hususlarının yarattığı zorluklardan bahseden von Hollen, sözlerini şöyle noktaladı: “Katılımcıların, otomasyonun tüm bu zorluklara yanıt olabileceği yöntemleri deneyimleyebileceği eşsiz bir sanal ortam sunmaktan dolayı çok mutluyuz.” 


 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 15:02
YORUM EKLE

Omron 3

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını