Dünya devi de robotlara yöneldi

Dünyanın önde gelen kargo firmalarından FedEx, müşteri taleplerine daha hızlı cevap verebilmek adına teslimatta robot kullanacak.

Dünya devi de robotlara yöneldi
Endüstrideara

Transfer ve lojistik hizmeti veren FedEx Corporation, güncel teknolojik teslimat çözümleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı karşılayabilmek amacıyla otonom bir robot üzerinde çalıştığını duyurdu.

YEREL TESLİMAT FIRSATINA İŞARET EDİYOR

Bu kapsamda firma, AutoZone, Lowe’s, Pizza Hut, Target, Walgreens ve Walmart gibi firmalarla iş birliği gerçekleştirerek perakendecilerin otonom teslimat ihtiyaçlarına destek vermeyi amaçlıyor. 

Tüccarların müşterilerinin yüzde 60’ından fazlasının mağaza konumuna yaklaşık 5 km mesafede yaşadığı ve bunun yerel teslimat fırsatına işaret ettiği bildirildi. 

BU YAZ TEST EDECEK

Firmanın Genel Müdür Yardımcısı ve Pazarlama-İletişim Sorumlusu Brie Carere, perakendeci firmalara aynı gün içerisinde teslimat sağlamak üzere tasarlanan FedEx SameDat Bot ile yerel teslimatın şeklini değiştirmek istediklerini kaydetti.

Perakendecilerin, müşterilerinin artan beklentilerini verimli bir şekilde çözmelerine yardımcı olmayı hedeflediklerini ifade eden Carere, “FedEx SameDat Bot, büyüyen e-ticaret piyasası için aynı gün, son km teslimatının karmaşıklığını ve masrafını güvenli ve çevre dostu bir şekilde çözmek için devam eden misyonumuzda bir kilometre taşıdır.” dedi.

Hizmeti sağlayabilmek adına DEKA Development & Research Corp. ile işbirliği yapan FedEx, teknolojiyi bu yaz ilk olarak genel merkezinin konumlandığı ABD’nin Tennessee eyaletindeki Memphis’te dahil olmak üzere bazı seçkin pazarlarda denemeyi planlıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 11:24
YORUM EKLE

Entek

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını