DANS VE MÜZİĞİ, ROBOTLARLA BİRLEŞTİRDİ

Gedik Sanat, Roboweld Robot Teknolojileri iş birliğiyle hayata geçirdiği "Robotik Raks" dijital projesinde teknoloji, müzik ve dansı bir araya getirdi.

DANS VE MÜZİĞİ, ROBOTLARLA BİRLEŞTİRDİ
Enerji Zirvesi

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, Roboweld Robot Teknolojileri iş birliğiyle hayata geçirdiği "Robotik Raks" dijital projesinde teknoloji, müzik ve dansı bir araya getirdi.

EL CEZERİ'DEN ESİNLENİLDİ

Fizik ve mekanik alanlarında çalışmalar yapan 12. yy. Müslüman alimi El-Cezeri'nin robotik yaratılarından esinlenen, müzikleri Mehmet Can Özer tarafından bestelenen, koreografisi ise Ayşem Sunal Savaşkurt tarafından gerçekleştirilen çalışmanın prömiyeri 25 Şubat 2021 tarihinde Gedik Sanat'ın sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

İlke Kodal'ın dans performansıyla sunulan çalışmadaki kaynak robotlarında, Roboweld Tasarım Sorumlusu Recep Sütçü'nün yanı sıra Roboweld Yazılım Ekibi Halit Sarı ve Kadir Gören'in imzası vardı.

Prömiyer öncesinde Gedik Sanat Proje Koordinatörü Begüm Özay moderatörlüğünde kurumun Instagram hesabından, projede yer alan Besteci Mehmet Can Özer, Koreograf  Ayşem Sunal Savaşkurt, Dansçı İlke Kodal ve İstanbul Gedik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Başkanı ve ST Robot Yatırımları dergisi Köşe Yazarı Doç. Dr. Savaş Dilibal ile projeye dair sohbetler gerçekleştirildi.

ROBOTİK RAKS PROJESİNE BURADA ULAŞABİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2021, 19:10
YORUM EKLE

Omron 2

Fanuc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını