banner1322
x

DAKİKADA 450 ÜRÜN KUTULUYOR

RobenteX, global dondurma üreticisine yönelik devreye aldığı robotik kutulama projesi ile dakikada 450 adet ürünün kutulama işlemini gerçekleştiriyor.

DAKİKADA 450 ÜRÜN KUTULUYOR
Endüstri 40 Zirvesi

RobenteX, son dönemde gıda sektöründe faaliyet gösteren global dondurma üreticisinin İsveç’teki fabrikasında tamamladığı robotik kutulama projesi ile dakikada 450 adet ürünün kutulama işlemini gerçekleştiriyor.

Firmanın son dönemde tamamladığı projelerden olan dondurma kutulama robotu projesinde, sistem kek, gofret, çikolata ve bisküvi gibi ürünlere de entegre edilebiliyor.

8 DAKİKADA DEĞİŞİME İMKAN VERİYOR

Vantuzlar arası sensörler ile eksik ürün kontrolünün yapılabildiği uygulamada, terazi ve x-ray cihazlarıyla dolum sonrası kontrol de gerçekleştirilebiliyor.   

Sistem, üç farklı kutu çeşidi için (5, 12, 35) esnek olarak çalışma imkanı sunarken, farklı ürün çeşitlerine göre de 8 dakikada ekipmansız ve kolay değişim olanağı tanıyor.

ALAN TASARRUFU SAĞLIYOR

Kutu kapama ve kutu açma makineleri ile senkron olarak çalışabilen sistemde; 35 adet ürünlü kutular 12 kutu/dakika, 12 adet ürünlü kutular 35 kutu/dakika ve 5 adet ürünlü kutular ise 80 kutu/dakikada hazır hale getiriliyor. 

Bunların yanı sıra fabrika sahasında da tasarruf sağlayan uygulama, 12 metrekarelik bir alanda yapılıyor.
 


 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 18:34
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını