Daha esnek ve verimli üretim prosesleri için yeni işbirliği yapıldı

Esnek ve yüksek performanslı çözümler sunmak amacıyla işbirliği yapan Siemens ve Festo, yenilikçi lineer motor sürücü ve kontrol konsepti sundu.

Daha esnek ve verimli üretim prosesleri için yeni işbirliği yapıldı
Enerji Zirvesi

Siemens ve Festo yenilikçi lineer motor sürücü ve kontrol konsepti sunmak amacıyla bir araya geldi. Siemens ve Festo’nun Çoklu Taşıyıcı Sistemi (MCS), Rexroth TS 2plus transfer sistemine entegre edildi. Bu sayede modüler MCS, Bosch Rexroth’un standardize edilmiş ünitelere dayanan çok fonksiyonlu sistemine eklenmiş oldu. Ayrıca mevcut sistemlerin avantajları birleşti ve kullanıcılar bu sayede kendi proseslerinde maksimum esneklik elde etmek için istedikleri şekilde birleştirme imkanı oldu. Örneğin; montoj teknolojisinde ya da pil üretiminde yeni imkanların oluşmasını sağladı. 

Çoklu Taşıyıcı Sistem, taşıyıcıların bağımsız olarak MCS üzerinde hızlanmalarına ve hareket etmelerine olanak sağladı. Ayrıca hassas bir şekilde konumlanmasını sağladı. Kısaca farklı ürün formatları tek üretim hattında üretilebilir hale geldi. Ek olarak çok daha kısa döndü süreleri ve yüksek üretim hacimleri elde edilebildi. Taşıyıcılar kesintisiz olarak boşaltma, yükleme gibi işlemleri düzgün bir şekilde bir sistemden diğer sisteme taşıyabildi. Mevcut tesis lojistiği sistemlerine de entegre oldu. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 17:03
YORUM EKLE

Omron 1

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını