banner1322
x

COBOT'LARLA 8 SAATE VARAN TASARRUF

Universal Robots Türkiye & ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, otomotiv sektörü temsilcilerini buluşturan WAC'ta yaptığı konuşmada cobot'ların bir günde 8 saate varan tasarruf sağladığını belirtti.

COBOT'LARLA 8 SAATE VARAN TASARRUF
Endüstrideara

CEM KARATAY - Universal Robots Türkiye & ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, otomotiv sektörü temsilcilerini buluşturan ve bu yıl ilk kez pandemi nedeniyle online gerçekleştirilen Dünya Otomotiv Konferansı (WAC)’na katılarak cobot’ları anlattı ve bir günde 8 saate varan üretim tasarrufu sağladığını belirtti.

Konferans kapsamında “Kolaboratif robotlar otomotiv endüstrisinde hangi uygulamalarda kullanılıyor ve fark yaratan avantajları nelerdir?” başlıklı bir konuşma yapan Gök, ayrıca cobot’ların kalite kontrolde yüzde 100 doğruluk ve 35 saniyede araç zımparalama gibi önemli kazanımlar sağladıklarının altını çizdi.

Cobot’ların birçok otomotiv markasının üretim süreçlerinden montajdan kaliteye, kalite kontrolden boyama ve cilalamaya pek çok uygulamaları yerine getirdiğini kaydeden Gök, pandemiyle birlikte üretim esnekliğinin, karlılığın ve verimliliğin öneminin daha da arttığı günümüzde cobot’ların küresel rekabet avantajı getirdiğini dile getirdi.

Gök cobot’ların, değişen üretim modellerine uyumu kolaylaştırdığını, görev çeşitliliği içindeki yüksek hassasiyet başarısıyla öne çıktığını ve kaynak, kalıplama veya parça kesimiyle ilgili tehlikeli ve hassas görevleri yerine getirerek olası iş kazalarını azalttıklarını vurguladı.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 17:40
YORUM EKLE

Entek

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını