Bugünü ve geleceği şekillendiriyoruz

Anadolu Isuzu Ar-Ge Direktörü Arif Özer; Türkiye’de Japon ortaklı kurulan ilk Ar-Ge Merkezi olan Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi, alanında uzman insanlardan oluşan, doğaya saygılı, uluslararası platformda yenilikçi ürün ve hizmetler sunan ve müşterilerin hayatına değer katan çalışmalar yürütüyor.

Bugünü ve geleceği şekillendiriyoruz
Robot Zirvesi

Ar-Ge Merkezimizde yer alan; Fikri, Sınai Haklar ve Teşvik ekibindeki arkadaşlarla, firmadaki çalışanların; özveriyle çalışarak elde ettiği sonuçları, geliştirdikleri çözümleri yorumlayarak, patentlenmesini sağladık ve çalışanlarımızın motivasyonunu arttırdık. 2017’nin ilk yarısında yaptığımız 35 patent başvurusu, bizi otomotiv sektöründe birinci, Türkiye listesinin ise üçüncü sırasına yerleştirdi. Mottomuz, “Bugünü ve Geleceği Şekillendirmek”. 

2018 yılında satışına başlanan ve Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen yeni midibüsümüz Isuzu Novociti Life ile Türkiye’nin en önemli tasarım ödüllerinden Design Turkey’de “İyi Tasarım” ödülünün sahibi olduk. Dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından A’Design Award & Competition, Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi’nde tasarlanıp, üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen Visigo, Citiport ve Novociti Life modellerini tasarım ödüllerine layık gördü. Bu yarışmada 3 ödül birden alan tek Türk otomotiv markası olmamızın arkasında Merkezimizin özverili çalışması yer alıyor.

Dünyada toplu taşıma araçlarında bir ilke imza atarak, 24 metre uzunluğunda, çift körüklü ve 300 yolcu taşıma kapasitesine sahip elektrikli toplu taşıma aracımızı geliştirmeye başladık. Bu uzunlukta bir elektrikli araç henüz dünya yollarında bulunmuyor. Şarj edilebilen akülerle yüzde yüz elektrikli olarak hizmet verecek aracımız, aynı zamanda akıllı mobilite sistemlerine de sahip olacak.

2015 yılından beri verdiğimiz teşviklerden biri de çalışanlarımızın yüksek lisans ve doktora eğitimlerine destek olmaktır. Eğitimlerine devam eden arkadaşlara birçok imkan sağlanmasının yanı sıra, bitirme tezlerini firmamızdaki projelerin gelişime açık olan konuları arasında seçilmesi için yönlendirme yaparak üniversite-sanayi işbirliğinin aktif olmasını ve artarak ilerlemesini destekliyoruz.

Ar-Ge alanındaki bir diğer atılımımız, kurum içi girişimcilik ve inovasyon takımı “Isuzu Garaj”ın kurulmasıdır. Bu adımın, girişimcilik ve inovasyon ruhunu şirket geneline yayarak kültür haline getirebilmemiz adına çok değerli olduğuna inanıyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 16:35
YORUM EKLE

Teknorob

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını