banner1322
x

BİR ROBOTTAN DAHA FAZLASINI SUNUYOR

Omron, kullanıcılarına “Entegre Robotik Otomasyon” ile sadece bir robot değil, komple otomasyon çözümünün bir parçasını sunuyor.

BİR ROBOTTAN DAHA FAZLASINI SUNUYOR
Endüstrideara

Omron, “Entegre Robotik Otomasyon” ile sadece bir robot değil, komple otomasyon çözümünün bir parçasını sunuyor.

Üreticilere esneklik ve verimlilik artışında en gelişmiş kontrol imkanı sunan entegre otomasyonun bir parçası olmak için özel olarak tasarlanan Omron Entegre Robotik Otomasyon, endüstriyel robotlar, kolaboratif robotlar (cobotlar) ve otonom mobil robotlar (AMR)’dan oluşuyor.

REKABET AVANTAJI SAĞLIYOR

Entegre otomasyonun bir parçası olarak tasarlanan endüstriyel robotlar, üreticilere verimlilik, esneklik ve kalite artışında gelişmiş bir kontrol imkanı veriyor, üretimdeki iş akışlarını sorunsuz olarak bir araya getirerek rekabet avantajına olanak tanıyor.

Paralel (Delta), SCARA ve Eklemli (6 Eksen) olmak üzere üç ayrı kategoride birbirinden farklı model ile çeşitli kontrol cihazlarını kullanarak ve robotlarla otomasyonu entegre ederek gerek manuel süreçlerde gerekse üretim tesislerinin çeşitli uygulamalarında robotik otomasyon çözümleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Firma aynı zamanda, yenilikçi endüstriyel robotlarıyla müşterilerinin tesislerinde akıllı ve esnek üretimi mümkün hale getiriyor.

SEZGİSEL YAZILIM İLE KOLAYCA EĞİTİLİYOR

Endüstriyel uygulamalara yönelik otomasyon teknolojisindeki inovasyonların son halkası olan firmanın cobotlar, insan ve makina iş birliğini esas alarak akıllı fabrikaların üretim ortamları için tasarlandı.

Firmanın emniyetli ve taşınabilir, entegre kamera ve 14 kg’ye kadar taşıma kapasitesine sahip cobotları, dahili görsel denetim özelliğiyle hızlı başlatma ve değişimlere izin veriyor.

Sezgisel yazılımı sayesinde robotun ihtiyaç duyulan her yerde, her görevi yerine getirmesi adına kolayca eğitilmesini sağlıyor ve böylece iş gücünü tekrar eden görevlerden kurtarıyor.

Paketleme-paletlemeden montaja ve pick&place (al-yerleştir) uygulamalarına kadar çeşitli uygulamalarda hareket, kontrol, görsel denetim, emniyet ve robotik süreçleri birleştiriyor.

ÜRETİM VE DEPOLARDA ÜRETKENLİĞİ ARTIRIYOR

Firmanın 60 kg'lık hafif işlerden 1.500 kg'a kadar geniş bir yük yelpazesini güvenli ve verimli bir şekilde taşıyabilen ve forkliftlerin yerini alabilecek AMR’leri, işletmelerin üretim ve depo lojistiği operasyonlarında üretkenliğini artırıyor.

Filolara kolayca uyum sağlayan ve en dinamik ortamlarda bile insanlarla birlikte güvenle çalışan AMR’ler, hataları ortadan kaldırması ve malzeme izlenebilirliğini iyileştirmesinin yanı sıra çalışanların daha yaratıcı görevlere odaklanmasını mümkün kılıyor.

Geleneksel AGV’lerin aksine, otonom mobil robotlar tesisin doğal özelliklerine göre hareket ediyor ve tesiste değişiklik için herhangi bir yeni maliyete ihtiyaç duymuyor.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 11:38
YORUM EKLE

Novexx

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını