banner1322
x

Arma Filtre, UR10 ile üretimde esneklik sağladı

Arma Filtre, Universal Robots UR10 ile verimliliğini artırarak hem iyileşme sağladı hem de esneklik kazandı.

Arma Filtre, UR10 ile üretimde esneklik sağladı
Enerji Zirvesi

Aüminyum paslanmaz tutamak, panel, profil ve aspiratör filtreleri üretimi gerçekleştiren Arma Filtre, Universal Robots’un UR10 cobot’u ile önemli kazanımlar elde etti.

Firma, cobot sayesinde cıvatalama, alma bırakma, makina besleme ve montaj uygulamalarını otomatik hale getirdi.

YATIRIM, 18 AYDA KENDİNİ AMORTİ EDİYOR

Sakarya’da bulunan fabrikasında konvansiyonel robotlar yerine iş birliğine dayalı kolaboratif robotları tercih eden şirket, maliyetlerinde düşüş ve standart üretiminde gelişme sağladı.

Kaliteli üretimle birlikte yüzde 1,5 puanlık bir iyileşme elde eden firma, ayrıca iş güvenliği konusunda da güvenli bir çalışma ortamı oluşturarak çalışan memnuniyetini yükseltti.

Yatırımın geri dönüş süresinin ise, 18 ay olacağı bildirildi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALİTE VE VERİMLİLİK YÜKSELDİ

Arme Filtre Mühendislik ve Yalın Üretim Geliştirme Koordinatörü Mustafa Onurlay, Universal Robots cobot’larının az yer kapladığını, operatörle iş birliği içinde çalışabildiğini, kolay adapte edilebildiğini, prosesler arası kolayca taşınabildiğini ve esnek üretime cevap verebildiğini dile getirdi. 

Universal Robots’un cobotlarıyla standart üretimlerinde iyileşme sağladıklarını, çalışan memnuniyetinin arttığını, sürdürülebilir kalite ve verimliliğin yükseldiğini kaydeden Ar-Ge Departmanı Mühendislerinden Semih Aslan, müşteri taleplerini hızlı karşılamak adına esnek üretim olanağı sağladığını da sözlerine ekledi.  
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 16:50
YORUM EKLE

Omron 2

Remax Banner

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını