ABB otomotiv sektörüne katma değer sağlıyor

Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde “Otomotiv / Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Sektörlerinde Robotlu Çözümler” başlığı altında gerçekleşen birinci panelde konuşmacı olarak yer alan ABB markasından Gökhan Yenihayat, son dönemde bir pres atölyesinde yaptıkları çalışmayı, markaya sağladıkları katma değeri anlattı.

ABB otomotiv sektörüne katma değer sağlıyor
Enerji Zirvesi

Otomotiv, beyaz eşya ana ve yan sanayideki robot uygulamalarının anlatıldığı Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nin birinci paneli kapsamında açıklamada bulunan ABB markasından Gökhan Yenihayat,  otomotiv sektöründe robot kullanımının etkin olduğunu belirterek, bir markanın pres atölyesinde yaptıkları çalışmayı, sağladıkları katma değeri anlattı. 

Yenihayat, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “ABB olarak otomotiv sanayisine yalnızca 6 eksenli robotlarla değil proje anlamında da destekler veriyoruz. Son dönemde sektörde faaliyet gösteren bir firmaya pres atölyesi için önemli bir çözüm sunduk. Parça üretim süreci, mevcutta 6,5 adet iken 7 eksenle hızı artırarak 8,5 adet dakikaya çıkardık. ABB mühendislerin bu çalışmasıyla önemli bir verim sağlandı. Otomotiv ana sanayisi yaz aylarında duruş yapar. Bu süreç içerisinde firmalar için bir şey ortaya koymanız gerek. ABB olarak biz bunu başardık. Firmanın üretiminde kullandığı eski sistemleri ve mevcut ünitedeki parçaları yeniledik.” 


Haberin devamı gelecek…. 
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 13:57
YORUM EKLE

Omron 1

Schmalz

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını