banner1322
x

2K Welding, hızlı ve kaliteli üretime imkan sağlıyor

2K Welding Genel Müdürü Beyenal, “Birçok firmaya robotik alanda sunduğumuz kaynak otomasyon hizmetleri ile hızlı ve kaliteli üretime olanak tanıdık.” dedi.

2K Welding, hızlı ve kaliteli üretime imkan sağlıyor
Endüstri 40 Zirvesi

2K Welding, basınçlı kap ve tanker üretimi yapan firmalara robotik alanda Gantry ve Pillar sistemleri sunarak işlerini kaliteli ve verimli hale getirmelerini sağlıyor.

Aynı zamanda KUKA’nın sistem partneri olan firmanın Genel Müdürü Kadir Beyenal, “Birçok firmaya, robotik alanda sunduğumuz kaynak otomasyon hizmetleri sayesinde hızlı ve kaliteli üretim yapabilmelerine olanak tanıdık.” diyor.

Firmanızın yapılanmasından, ürün ve hizmetlerinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

2014 yılında alanında uzman mühendislerin bir araya gelerek kurdukları firmamız, robotik kaynak teknolojisi entegrasyonu ve konvansiyonel kaynak otomasyon makinalarının imalatı konularında hizmetler sunuyor. Column Boom manipülatörü, Rotator (Tank&Boru çeviriciler), çeşitli tip ve kapasiteli pozisyonerler ile konvansiyonel alanda çokça standartlaşmış ürün oluşturmuş bulunuyoruz. 2K Welding olarak, standart ürünlerimizin yanı sıra proje mühendislerimizle, müşterilerimize özel kaynak otomasyon çözümleri de sunabiliyoruz. Kurulduğumuz ilk günden itibaren aktif olarak, ağır ve savunma sanayi alanlarında birçok firmaya çözüm ortağı olduk. Gerçekleştirdiğimiz inovatif Ar-Ge faaliyetlerimiz sayesinde yüzde 100 yerli teknolojimizi müşterilerimize sunuyoruz. Konvansiyonel alanda ağırlıklı olarak tank ve tanker imalatı yapan firmalara hizmet veriyoruz. Sözü geçen silindirik ve farklı geometrilerde basınçlı ya da atmosferik tank imalatı yapan firmalar, kaynak otomasyon hizmetlerini biz temin ediyoruz. Standartlaşmış ürünlerimizin birçoğunun Ar-Ge faaliyetleri tamamlandı, Ür-Ge çalışmaları ise devam ediyor.

2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiğiniz robotlu projeler ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Kaynak otomasyonunu iki kısma ayırdık. Birinci kısım, konvansiyonel olarak adlandırdığımız diğer bir anlamda NC kontrol sistemlerinden oluşan standart makina ve ekipmanlardır. Bu ekipmanların başını Column Boom sistemleri çekiyor. İkinci kısım ise, robotik alandır. Bu noktada CNC olarak tanımladığımız çözümler teknolojinin son noktasında yer alan sistemlerdir. Birçok firmaya, robotik alanda sunduğumuz kaynak otomasyon hizmetleri sayesinde hızlı ve kaliteli üretim yapabilmelerine olanak tanıdık. KUKA endüstriyel robotların sistem partneri olarak görev yapıyoruz. Basınçlı kap ve tanker üretimi yapan firmalara robotik alanda Gantry ve Pillar sistemleri sunarak işlerini kaliteli ve verimli hale getirmelerine destek oluyoruz. 

2019 yılında ağırlıklı olarak hangi sektörlere ve uygulamalara odaklanmayı planlıyorsunuz? 

Öncelikle içerisinde “kaynak” bulunan imalatları otomasyona alabilmek tek işimiz ve miadımızdır. Ar-Ge faaliyetlerini sürdürdüğümüz ürünlerimizi tamamlayarak müşterilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Yeni fabrika üretimi için yapılması gereken fizibilite çalışmalarını bitirmeyi amaçlıyoruz. Bunların yanı sıra sektörel bazda, ihtiyaç duyulabilecek yeni teknolojilere yer vermeyi planlıyoruz. İmalat sektöründe hizmet veren tüm firmaların kaynaklı bağlantılarını otomasyona alabilmek adına destek verebilecek yetkinliklere sahibiz. Ülkemizin genel durumu gözden geçirildiğinde, imalatçı firmaların asli sorunu personeldir. Maalesef ülkemizde nitelikli personel sıkıntısı yaşanıyor. Bu personellerin başında kaynak personelleri geliyor. Ülkemizde nitelikle kalifiye kaynakçı bulmak gittikçe zorlaşıyor. Tam bu noktada biz çözüm ortağı olarak müşterilerimizin yanında yer alıyoruz.


 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 16:10
YORUM EKLE

Omron 3

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını