banner1322
x

2 BİN 200 ADET ROBOT SİPARİŞİ VERDİ

Volkswagen AG, e-mobilite dönüşümünde hızını artırarak Emden, Hannover ve Chattanooga tesislerinde planladığı elektrikli otomobil üretimi için iki bin 200’den fazla yeni robot siparişi verdi.

2 BİN 200 ADET ROBOT SİPARİŞİ VERDİ
Enerji Zirvesi

Volkswagen Group olarak bilinen Volkswagen AG’nin bünyesindeki binek araç ve ticari araç markaları, e-mobilite çağında dönüşümün hızını artırarak Emden, Hannover ve Chattanooga tesislerinde planladığı elektrikli otomobil üretimi için iki bin 200’den fazla yeni robot sipariş verdi.

1.400 FANUC, 800 ABB ROBOTU KULLANACAK

Volkswagen AG, ABD Tennessee’deki Chattanooga ve Almanya’daki Emden üretim tesisleri için bin 400'den fazla FANUC robotu, gene Almanya Hannover fabrikası için de 800 ABB robotu kullanmak üzere sipariş verdi.

Robotların bilhassa gövde üretiminde ve pil montajında kullanılacağı bildirildi.

Markanın üç fabrikası da halihazırda gelişmiş, modern bir biçimde elektrikli otomobil üretimi için hazırlanıyor. 

ID.4 modelinin, 2022’den itibaren Chattanooga ve Emden tesislerinde, I.D. Buzz modelinin ise, Hannover’deki üretim hattında üretilerek satışa sunulacağı belirtildi.

33 MİLYAR AVROLUK YATIRIM PLANLIYOR

Söz konusu üç tesisin yanı sıra Grup, dünyada e-mobilitede pazar lideri olmak amacıyla 2024 yılına kadar toplamda 33 milyar avroluk yatırım yapmayı planlıyor. 

Kaynak: “Volkswagen Group invests in automation for Emden, Hanover and Chattanooga plants”, Volkswagen Group News, 14.10.2020.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 17:21
YORUM EKLE

Eriş Makina

Secomea-pc

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını