banner1339
x

15 günde 8 presin revizyonunu gerçekleştirdi

Simtek Otomasyon, otomotiv ana sanayi firmasında robotlu iki hattın revizyonu kapsamında 15 günde 8 tane presin revizyonunu gerçekleştirdi.

15 günde 8 presin revizyonunu gerçekleştirdi
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’nin önde gelen otomotiv ana sanayi firmasında gerçekleştirdikleri robotlu iki hattın revizyon projesini anlatan Simtek Otomasyon Genel Müdürü Ulaş Tayfur Vural, “15 gün gibi kısa bir sürede 8 tane presin revizyonunu gerçekleştirdik. SIMATIC S7-400 ve Safety S5’ten Safety S7-1500 dönüştürme projemizi tamamladık.” dedi. 

“İŞ GÜCÜ TASARRUFU VE ÜRETİMDE İKİ KAT AVANTAJ SAĞLADIK”

Genellikle bayram, yıllık bakım gibi fabrikaların duruş zamanlarında revizyonlar gerçekleştirdiklerini belirten Vural, hayata geçirdikleri kartezyen robot projesi ile ilgili de şu bilgileri paylaştı: “CNC torna makinasına parça yükleyip boşaltan kartezyen robot projesi devreye aldık. Parçaların dizilmesi ardından tamamlanan parçaların alınması gibi bütün operasyonlar robotlu olarak gerçekleştiriliyor. Bu sayede işgücünden tasarruf ve iki katı üretim avantajı sağladık.” 

PRES HATLARINDA 25 YILLIK DENEYİMİ BULUNUYOR

Taşıma, paketleme robot uygulamaları, preslerin taşınması, preslerin kurulumu, mekanik ve hidrolik olarak A’dan Z’ye revizyonu, bakımı, yeni makina imalatı, müşteri talebine göre özel makina imalatı, robotlu hale getirilip tandem hattı şeklinde kurulumunu gerçekleştiren firmanın pres hatlarında ve her çeşit preste (kauçuk, bakalit, enjeksiyon vb.) yaklaşık 25 yıllık deneyimi bulunuyor.

Ağırlıklı olarak otomotiv ve yan sanayi sektöründe çalışmalar yapan ve güçlü referansları bulunan firma, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da çeşitli projeler hayata geçirdi. 

RUSYA VE SIRBİSTAN’DA FİRMA KURDU

Türkiye’deki yatırımcılar yurt dışına iş yaparken onlara destek olmak amacıyla yurt dışında atılımlarda bulunduklarını belirten Vural, bu doğrultuda Rusya ve Sırbistan’da firmalar kurduklarını ifade etti.

Uzun yıllardır endüstriyel otomasyon ve güvenlik sistemlerinde Siemens’in partnerliğini yürüten firma, müşterilerine Endüstri 4.0 uygulamalarında da hizmet sunuyor.  
 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 17:11
YORUM EKLE

Omron 1

Roboride

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını