Temmuz 2016’da Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk adımlarını atan, bugün ise 265.650,75 m’lik açık alan ve 144.832,28 m² kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde üretim yapan QUA Granite, yer kaplama sektöründeki en yüksek katma değere sahip ürün grubuna sahip.
Teknik granit ve sırlı granit (granit karo) üretmek üzere faaliyetlerini sürdüren QUA Granite Türkiye’nin sadece teknik granit üretimi yapan en büyük tesisine sahip olmasının yanı sıra yeni açılan üretim hattıyla birlikte yıllık kapasitesini halihazırda 41 milyon m²'ye çıkartarak Türkiye’nin en büyük teknik granit üreticisi haline geldi.
Hammadde ve limanlara yakın konumlandırdığı üretim tesisleri ile ihracat ve hammadde tedariğinde hız ve maliyet avantajlarını teknolojiye yaptığı yatırımlar ile taçlandıran Avrupa'nın en büyük 2 cm granite üreticisi QUA Granite, ürün portföyünü de kısa sürede çeşitlendirdi. Sırlı granit üretimi ile Full lappato, Lappato, Mat, Metalik, Granüllü mat gibi çeşitli yüzeylerde de üretim gerçekleştiren QUA; geniş ürün yelpazesi ve üretim esnekliği ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.
6 ayrı gövde rengi, 0,70 cm, 0,88 cm, 2 cm ve 3 cm presten basılma üretim yapabilen Türkiye'deki tek üretim tesisine sahip olarak, ürün çeşitliliğiyle sektörde fark yaratan QUA, liderliğini teknolojik yeniliklerle pekiştirirken, özgün renk ve kalınlık seçenekleriyle tasarımın sınırlarını zorlamaya devam ettiği gibi, sürdürülebilir yaklaşımı ile de doğanın izini sürüyor.

ÇUHADAROĞLU'NDAN ÖĞRENCİ PROJE YARIŞMASI ÇUHADAROĞLU'NDAN ÖĞRENCİ PROJE YARIŞMASI

QUA Granite SATIŞ DİREKTÖRÜ YASİN ERDOĞAN, ”TAŞLARIMIZ İLE 81 İLDE IŞILDIYORUZ…”

“QUA Granite’in vizyonu ve değerleri doğrultusunda, ülkemizin dört bir yanında kaliteyi ve estetiği bir araya getiren ürünlerimizi daha fazla kişiye sunmak için çabalıyoruz. Hızla gelişen ve büyüyen QUA Granite Ailesi olarak; yerel düşünüp, global hareket ediyor, doğallığın ve dayanıklılığın mükemmel uyumunu tüm Türkiye'ye taşımak için yurt içi bayi ağımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu seneki hedefimiz, mağazalarımız ve satış noktalarımızla birlikte 81 ilin tamamında var olmak. 81 ilde bayileşme stratejimizle, Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerimize daha yakın olmayı ve onlara en kaliteli granit ürünlerimizi sunmayı amaçlıyor, taşlarımızla 81 ilde ışıldıyoruz. Çok yakında tüm illerdeki müşterilerimiz, mağazalarımıza ulaşacak. Doğanın güzelliklerini halkımızın evlerine, iş yerlerine ve hayatına taşıyan ürünlerimizle, mekânlara estetik ve şıklık katıyoruz. QUA Granite kalitesini daha geniş kitlelere ulaştırma misyonumuz doğrultusunda şu anda Türkiye’de 7 bölgeye yayılan 60’ın üzerinde yetkili satıcıyla hizmet verirken 5 kıtada, başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere 100’ün üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz.”
 

Editör: Haber Merkezi