banner1322
x

YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİLERİN GÜCÜNE VURGU YAPTI

Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, yerli ve milli teknolojinin gücüne vurgu yaparak avantajlarından bahsetti.

YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİLERİN GÜCÜNE VURGU YAPTI
Enerji Zirvesi

Masdaf, 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında yerli ve milli sanayinin gücüne ve önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili bilgi veren Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, “Yerli sanayi ülke ekonomisine önemli avantaj sağlıyor. Özellikle cari açığı kapatmanın yolu katma değeri yüksek olan yerli ve milli teknolojilerden geçiyor. Masdaf olarak 52 bin metrekare alan üzerine kurulu olan tesislerimizde pompa teknolojileri geliştiriyoruz. Yapılanmamızla hem iç pazardaki talebi cevap veriyoruz hem de 65’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Hedef pazarlardaki tüketici eğilimlerini yakından takip ediyoruz. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaçlarını takip ediyor ve bu doğrultuda Ar-Ge faaliyetlerimize yön veriyoruz. Kısacası iç pazardaki motivasyonumuzla yetinmiyoruz. Ayrıca global pazarlarda markalaşma yolunda önemli adımlar atıyoruz.” dedi.

“YÜZDE 20’LERE VARAN VERİM ARTIŞI SAĞLADIK”

Polatoğlu konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Endüstri 4.0 kavramı ilk kez 2011 yılında Almanya’da bir fuarda telaffuz edildi. O tarihten bu yana Endüstri 4.0 Masdaf dahil alanında lider sanayi kuruluşlarının üretim süreçlerine adapte edildi. Dijitalleşen üretim süreçleri, Türk sanayicilerine global pazarlarda rekabet üstünlüğü sağlıyor. Ayrıca yüzde 15 -20 sanayi verimliliğinin artmasına yardımcı oldu. Dünya üretim zincirinden daha fazla pay alan bir Türk sanayisi yarattı. Biz de Masdaf olarak Endüstri 4.0 kapsamında hayata geçirdiğimiz teknoloji yatırımlarımızla üretim süreçlerimizde yüzde 20’lere varan verim artışı sağladık. 
 

YORUM EKLE

SMS

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını