banner1114
x

WIPELOT PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Gerçek zamanlı izleme teknolojileri geliştiren Wipelot, petrokimya endüstrisinde maksimum iş güvenliği ve operasyonel verimlilik hedefliyor.

WIPELOT PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNİ GELECEĞE HAZIRLIYOR
Robot Zirvesi

Konum belirleme sistemleri, veri ölçüm ve analizi ve iş güvenliği alanlarında ileri teknolojili çözümleriyle öne çıkan Wipelot, pek çok sektördeki öncü firmalara hizmet sunuyor. RFID (Radio Frequency Identification-Radyo Frekansı ile Kimliklendirme) ve RTLS (Real Time Location System-Gerçek Zamanlı Konum Belirleme Sistemi) konusunda 16 yıldan fazla tecrübesi bulunan Wipelot, petrokimya sektöründe de verimlilik ve üretkenlikten ödün vermeden birçok iş sürecini hızlandırmayı hedefliyor. Wipelot Lone Worker (Yalnız ve Riskli Bölgede Çalışan İş Güvenliği Sistemi), Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi, Wipelot SafeZone (Çarpışma ve Kaza Önleme Sistemi) ve Wipelot OTX (Ortam Takip Sistemi) çözümleriyle petrokimya sektörünün başlıca iş güvenliği ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunan Wipelot, aynı zamanda petrokimya sektöründeki dijital dönüşümün öncü aktörleri arasında yer alıyor.

RİSKLİ BÖLGELERDE GÜVENLİ TAKİP İMKANI 

Dünyanın en zor sektörleri arasında gösterilen ve iş güvenliğinin hayati olduğu iş kolları arasında ilk sıralarda yer alan petrokimya sahalarında özellikle yalnız çalışan personelin nitelikli koruma teknolojisine olan ihtiyacı gün geçtikçe daha da artıyor. Wipelot, tehlikeli işlerin yapıldığı alanlarda yalnız başına çalışan işçinin durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayan, telsiz ve telefon iletişimi gerektirmeyen “Yalnız ve Riskli Bölgede Çalışan İş Güvenliği Sistemi-Lone Worker” ile iş kazalarını en aza indirmeye imkan tanıyor. Aynı zamanda rafineri tanker içi temizliği gibi riskli bölgelerde çalışan personellerin sağlık ve konumlarının anlık takibini kolaylaştırıyor. Geofence alarmı ile yasaklı bölge ihlallerinin önüne geçerek olası kazaları da minimuma indirmeye katkıda bulunuyor. 

GÜVENLİK STANDARTLARINA PRATİK ÇÖZÜMLER SUNUYOR 

Sanayinin itici güçleri arasında yer alan ve birçok sektöre girdi sağlayan petrokimya endüstrisinde kullanılan ekipmanların olası kazalar yaşamaması için devreye kablosuz çözümler giriyor. Wipelot imzası taşıyan bir yaklaşma-çarpışma uyarı sistemi olan SafeZone; tanker, forklift gibi araçların birbirleriyle veya çalışanlarla çarpışmasını önlüyor.  Aynı zamanda tesis içine dışarıdan giren tanker, nakil aracı gibi araçların kontrolünü (giriş izni) sağlayarak, bu araçların tesis içindeki anlık konum takibi, hız takibi ve ihlal bilgilerini de raporluyor.  Araçlarda yaşanabilecek sorunları önlemek için arıza takibinin anlık tespitinde belirleyici bir rol üstlenen sistem; anlık olarak takip edilmesi gereken kompresör tankı, kurutma tankı gibi petrol tesislerindeki önemli ünitelerde oluşabilecek arızaları anlık olarak iletiyor. Personellerin taşıdığı yaka etiketlerine sesli ve titreşimli uyarı olarak bilgilendirilme yapılırken anında müdahale imkânı sunuyor.

TÜM SICAKLIK VE BASINÇ DEĞERLERİ KONTROL ALTINDA 

Wipelot; petrokimya tesislerinin uzaktan izlenmesi ve ortamdaki sıcaklık, basınç gibi verilerin takibi için ileri teknolojili çözümüyle iş süreçlerini kontrol altına alıyor. Tesiste gaz sızıntısı yaşanması ya da sıcaklık ve basınç değişimlerinin belirlenen limitler dışına çıkması söz konusu olduğunda sistem alarm durumuna geçerek ilgili kişilere SMS ve mail yoluyla bilgilendirme yapıyor.
 
 

YORUM EKLE

SMS

Enelsan

Dergiler