WİLO YAĞMUR SUYUNU GERİ KAZANDIRIYOR, KAYNAKLARI KORUYOR

Wilo, inovatif ürünleri sayesinde bahçe sulama, araç yıkama ve tuvalet rezervuarları için ekstra su harcanmıyor. Ayrıca yağmur suyu geri kazanımı ile kaynakları koruyor.

WİLO YAĞMUR SUYUNU GERİ KAZANDIRIYOR, KAYNAKLARI KORUYOR
Endüstri 40 Zirvesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14 Ocak 2021’de kabul ettiği İstanbul İmar Yönetmeliği Taslağı’na göre çatı ve zemin sularının yer altında oluşturulacak bir sarnıçta toplanması zorunlu hale getirildi. Bin metrekarenin üzerindeki parseller, kamu yapıları, alışveriş merkezleri ve inşaat alanı 5 bin metrekareyi geçen ticari yapıların bu kurala uyması gerektiği belirtildi. Bu sayede hem binalar zemin suyundan korunacak hem de bahçe sulama, otomobil yıkama ve tuvalet rezervuarları gibi alanlarda kullanılacak. Yağmur suyu hasadı olarak da bilinen bu sistem, kişi başına düşen yaklaşık bin 519 m3'lük su miktarı ile su sıkıntısı çeken ülkeler arasında olan Türkiye’de su kaynaklarının verimli kullanılması adına büyük önem taşıyor. İleri teknolojisiyle pompa sistemleri alanında yeni nesil ürün ve sistemler geliştiren Wilo tam da bu noktada yağmur suyu geri kazanım ürünleri ile su kaynaklarının korunmasına katkıda bulunuyor. Çatıdan topladığı yağmur sularını Wilo- RAIN3 ve Wilo- RainSystem AF 400 pompaları aracılığıyla bahçe sulama, araç yıkama ve tuvalet rezervuarları uygulama alanlarında kullanıyor.

YAĞMUR SULARI BİRÇOK ALANDA KULLANILIYOR 

Wilo, yağmur suyu geri kazanım ürünleri ile su kaynaklarının verimli kullanılmasına katkıda bulunuyor. Çatıdan toplanan yağmur sularını Wilo- RAIN3 ve Wilo- RainSystem AF 400 pompaları aracılığıyla içme suyu temini gerektirmeyen bahçe sulama, araç yıkama ve tuvalet rezervuarları uygulama alanlarında kullanıyor.  Wilo-RAIN3, konut ve ufak ticari binalar için kompakt modül olarak fişe takılmaya hazır, tek pompalı yağmur suyu yeniden kullanım ünitesi olarak öne çıkıyor. 11 lt tank hacmi, 6 m3/h maximum debisi, 55 mss maximum basıncı, 8 mss emiş yüksekliği bulunuyor. EN 1717 ve DIN 1989 standartlarına uygun olarak, LCD dokunmatik ekranı ile duvara asılarak kullanılabiliyor. Çeşitli hidrolik bağlantı seçenekleriyle sağlanan kompakt tasarımı sayesinde kolay ve hızlı kurulum avantajı içeriyor.     Çekvalf ve DIN 1989 ile EN 1717'ye uygun taşma sensörlü ara depolama tankı sayesinde hijyen güvenliği de sağlıyor. Konut alanlarında sessiz çalışması, Wilo Servis hizmeti için Wi-Fi üzerinden kontrol güncellemesi ise ürünün öne çıkan diğer özelikleri arasında bulunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 17:18
YORUM EKLE

Delta Vana

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını