banner1322
x

WILO SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNDAKİ SORUMLULUKLARI ANLATTI 

Wilo, Four Essentials’da sektör paydaşlarıyla buluştu. Toplantıda sürdürülebilirlik konusunda sektörün sorumluluklarını anlattı. 

WILO SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNDAKİ SORUMLULUKLARI ANLATTI 
Endüstri 40 Zirvesi

Dekogroup ve Aldağ proje ortaklığıyla düzenlenen Four Essentials Engineering Meeting, 10 Mayıs 2022’de Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti. Etkinlik, 2018 yılından beri düzenleniyor. Bu yıl organizasyon Wilo ve sektörde önde gelen birçok firmanın sponsorluğuyla yüzlerce kişiyi ağırladı. Yatırımcıdan tasarımcıya, yükleniciden tedarikçiye kadar birçok değerli ismin konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte Wilo Türkiye Satış Direktörü Fatih Öner konuşma gerçekleştirdi. Öner, Sürdürülebilirlik ve sektör sorumluklarına dikkat çekerek “Alman Sürdürülebilirlik ödülüne sahip olan bir marka olmanın vermiş olduğu sorumluluğun farkındayız. Birleşmiş Milletlerin seçtiği dünyadaki 50 Sürdürülebilirlik ve İklim Liderinden biri olmanın vermiş olduğu vizyonla geleceğimiz için bu tarz ve benzeri panellerde sesimizin yettiği yere kadar sürdürülebilirliği vurgulamaya devam edeceğiz” dedi. 

7 SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMACI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Öner, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının daha fazla ciddiye ve gündeme alınması gerekiyor. 1992 yılında ilk defa dünya gündemine getirilen sürdürülebilirlik kavramı, o tarih sonrasında 2015 yılına kadar bir daha gündeme getirilmedi. Yaklaşık 25 yıldır tüm dünya bu konuda uykuya daldı. Biz Wilo olarak hayati önem taşıyor. Bizler hem yaptığımız iş kapsamında hem de bireysel olarak bu alanda farkındalık oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dünya genelinde 17 ana başlıkta toplanan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının yedisi için çalışıyoruz. Bunlar, ‘Temiz Su ve Sanitasyonu’, ‘İklim Eylemi’, ‘Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar’, ‘Sorumlu Üretim ve Tüketim’, ‘İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme’, ‘Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı’, ‘Amaçlar için Ortaklıklar’. Suyu bir yerden bir yere taşıyan 150 yıllık bir firma olarak bu amaçlar kapsamında oluşturduğumuz bir değer zincirimiz var. Bu zincirde 2025 yılına kadar 100 milyon kişiye temiz su temini sağlamak, 50 milyon tonluk CO2 tasarrufu ile emisyon azaltımına katkıda bulunmak, yaklaşık 250 ton malzeme atığı azaltmak ve enerji tüketimimizin yüzde 80’inin yeşil enerjiyi dönüştürmek için çalışıyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE

Delta Vana

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını