banner1013
x

WAVİN KURAKLIĞA ÇÖZÜM SUNUYOR

Wavin’in depolama ve infiltrasyon sistemi ile yağmur sularını geri kazandırıyor, kuraklığa çözüm sunuyor.

WAVİN KURAKLIĞA ÇÖZÜM SUNUYOR
EndüstrideAra - Haber Detay

Wavin, “Güvenli ve Verimli Su Tedariki”, “Daha İyi Tesisat ve Hijyen Koşulları”, “İklim Değişikliklerine Karşı Dirençli Şehirler” ve “Daha İyi Bina Performansı” hedefleri ile çalışmalarını sürdürüyor. Dünya nüfusu artarken, küresel ısınmanın etkileri ve doğal kaynakların tüketimi de hızlanıyor.  Küresel iklim değişikliği ve kuraklık sorunu tüm dünyanın gündeminde yer alıyor.  Küresel iklim değişikliği ve olası sonuçları ile ilgili birçok senaryo konuşulurken, Wavin  geliştirdiği teknoloji ile su kaynaklarını ve yeşili korumak için mevcut teknolojiyi kullanarak yağmur sularını yeraltı suyuna geri kazandırmayı hedefliyor. 

GELİŞTİRDİĞİ TEKNOLOJİ SU KAYNAKLARINI KORUYOR 

İklim değişikliğinin sonucu olarak birçok büyük şehirde su sıkıntısı ve buna bağlı olarak gıda krizinin yaşanma tehlikesinin bulunduğunu kaydeden Wavin Türkiye Genel Müdürü Fatih Asal, şu bilgileri verdi: “Ülke olarak son yılların en kurak kış mevsimini yaşadık. Geçtiğimiz Ocak ayında İstanbul’daki barajlardaki doluluk oranının yüzde 19 seviyesine inmesi ile barajlardaki en düşük su seviyesini gördük. Bugün yaşadığımız kuraklık, sadece yağışların az olmasından değil, doğanın su döngüsünün artık devam edememesinden kaynaklanan çok daha derin bir krizdir. Wavin olarak geliştirdiğimiz teknoloji ile su kaynaklarımızı ve yeşili korumak için mevcut teknolojiyi kullanarak yağmur sularını yeraltı suyumuza geri kazandırıyoruz.”

BASKIN TEHLİKELERİNE KARŞI ÖNLEM ALIYOR 

Yağmur suyunun çatılardan toplanıp, Wavin Qbic Plus+ ve AquaCell infiltrasyon ve depolama tanklarıyla depolanması ve tekrar kullanılmasına ilişkin süreçlere değinen Fatih Asal,  “Bu tanklar, sağanak yağmurlarda büyük hacimde suyun hızlı bir şekilde içeri girmesine imkan sağlayarak su baskınını azaltmak için kontrollü bir şekilde suyu toprağa salar. Pek çok alanda zemin geçirgendir, bu durumlarda ürünlerimiz, suyu zemine salıverir. Suyun zemine salınmasının uygun olmadığı durumlarda ya da suyun tekrar kullanılması istendiğinde kapalı bir tank olarak da kullanılabilir ve depolanan su daha sonra kontrollü bir hızda yakındaki bir su hattına transfer edilebilir” dedi. 
 

YORUM EKLE

Hach

Halıcı

Dergiler