VODAFONE’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR SU KULLANIMINA DESTEK

Vodafone, Yeşil Ofis Programı ile ofislerinde geçtiğimiz yıl 1.652 metreküp su tasarrufu elde etti. Çiftçiler için sunduğu Dijital Tarım İstasyonu çözümüyle de tarımsal sulamada %40’a varan azalma sağlıyor.

VODAFONE’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR SU KULLANIMINA DESTEK
Endüstrideara

Vodafone, 2025 yılına kadar operasyonlarından kaynaklı çevresel etkisini yarıya indirmeyi hedefliyor.  Bu doğrultuda tüm dünyada tatlısu kaynaklarının korunması için verilen mücadeleye destek olmak için çalışıyor. Vodafone Yeşil Ofis Programı ile ofislerinde su tüketimini azaltarak geçtiğimiz yıl 1.652 metreküp su tasarrufu elde etti. Çiftçiler için sunduğu Dijital Tarım İstasyonu çözümüyle de tarımsal sulamada yüzde 40’a varan oranda azalma sağladı. Vodafone, tatlısu kaynaklarının sürdürülebilirliğini ve su tasarrufunu hedefleyen çalışmalarıyla Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan temiz su ve sanitasyona odaklanan SKA 6’yı ve sorumlu üretim ve tüketime odaklanan SKA 12’yi destekliyor.

“DİJİTAL TARIM ÇÖZÜMÜ YÜZDE 40 TASARRUF SAĞLIYOR”  

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Dünya Su Günü kapsamında açıklama gerçekleştirdi. Süel, “Vodafone olarak, operasyonlarımızdan kaynaklı çevresel etkimizi yarıya indirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşabilmek için tatlısu kaynaklarının korunmasına da büyük önem veriyoruz. İklim değişikliği, su kaynakları üzerindeki baskıyı her geçen gün artırıyor. 2050 yılına kadar, her 4 insandan en az birinin sık sık yaşanan su sıkıntısından etkileneceği tahmin ediliyor. Su kıtlığını hafifletmek, suyla bağlantılı ekosistemleri korumak ve eski haline getirmek için hepimize önemli görevler düşüyor. Vodafone olarak, Yeşil Ofis Programımız ile su tüketimimizi azaltmak için düşük kapasiteli rezervuar, susuz pisuvar, sensörlü musluk ve süre azaltımı ile geçtiğimiz yıl 1.652 metreküp su tasarrufu sağladık. Binalarımızın çevresinde sadece yağmur suyu ile büyüyebilen bitkiler, ofislerimizde ise suya hiç ihtiyaç duymayan bitkiler tercih ediyoruz. Diğer yandan, yaklaşık %70’lik oranla dünya genelinde en büyük su tüketicisi olan tarım alanında Dijital Tarım İstasyonu çözümümüzle %40’a varan oranda tasarruf sağlıyoruz. Vodafone olarak, herkes için daha iyi bir gelecek hedefiyle dijitalleşmenin gücünü kullanarak sürdürülebilirlik alanında ve su tasarrufu konusunda değer katan çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” dedi. 
 

YORUM EKLE

Endress

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını