banner1322
x

TÜRKİYE’NİN İLK KİMYA İHTİSAS OSB'SİNDEN İSTİHDAM HAMLESİ

GEBKİM OSB bünyesinde firmaların iş gücü ihtiyacını karşılamak ve bölgedeki işsizlik probleminin önüne geçmek amacıyla İŞKUR ofisinin açılışı gerçekleştirildi.

TÜRKİYE’NİN İLK KİMYA İHTİSAS OSB'SİNDEN İSTİHDAM HAMLESİ
Endüstrideara

Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si GEBKİM OSB'den istihdamı artırmaya yönelik bir hamle daha geldi. Bu kapsamda GEBKİM bünyesinde kurulan Teknoloji Geliştirme ve Çözüm Merkezi (GEBTEK) tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde, bölgede yer alacak İŞKUR şubesinin açılışı gerçekleştirildi. 

 GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, bölgedeki istihdamı artıracak faaliyetlere her zaman öncelik verdiklerinin altını çizdi.

ÇALIŞANLAR VE FİRMALAR ARASINDA KÖPRÜ KURACAK

Açılışa, GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, İŞKUR İl Yöneticileri, GEBKİM Yönetim Kurulu Üyeleri ve davetliler katıldı.

Bölgenin kalkınmasına ve yeni istihdam yaratılmasına verdiği önemle bilinen GEBKİM OSB’in İŞKUR işbirliği ile hayata geçen ofis ile birlikte bölgede çalışanlar ile firmalar arasında köprü kurulacak.

"YATIRIMLARLA, BÖLGEMİZDE ARTI İSTİHDAM OLUŞTURACAĞIZ"

GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, açılış töreninde yaptığı konuşmada istihdamı destekleyici adımlara her daim öncelik verdiklerini vurgulayarak şu değerlendirmelerde bulundu:

"GEBKİM içerisinde faaliyet gösteren teknoloji geliştirme merkezimiz koordinasyonuyla da bu süreci yürütüyoruz. Bu kapsamda daha önce de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi istihdam ofisimiz, kaymakamlığımız ve İŞKUR ile işbirliğine gitmiştik. Kısa bir süre önce yine burada OSB Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat büromuzun açılışını gerçekleştirmiştik. Kimya üreticilerini tek bir adreste bir araya getiren örnek ekosistemimizin rolü burada çok etkilidir. Kurulacak bu tesis ve inşaatı devam eden bunun gibi yatırımlar sayesinde bölgemizde artı istihdam oluşturacağız."

"DİĞER OSB’LERDE DE YAYGINLAŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ"

Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay ise, GEBKİM OSB bünyesinde kurulan İŞKUR şubesinin büyük önem taşıdığını ve bu şubelerin diğer OSB’lerde de yayınlaşmasını sağlayacaklarını ifade etti.

GEBKİM’in eğitime verdiği önemi bildiklerini aktaran Dr. Kubilay, kendilerinin de Kocaeli’de Halk Eğitim Merkezi açarak burada yürütülecek eğitimlerle beraber istihdama katkıda bulunacaklarını söyledi.

"YILDA 60 BİNDEN FAZLA KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ"

İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, açılan ofisin bölgedeki şirketlerin istihdam sağlaması adına hızlı adım atmasına imkan vereceğinin altını çizdi.

Dünyanın en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu dile getiren Yılmaz, "Kocaeli’de 4 tane hizmet merkezimiz var. Yılda 25 bin iş yeri ziyareti yapıyoruz. Yılda 60 binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyoruz." dedi.

"BİR BULUŞMA NOKTASI, İLÇEMİZİN BUNA İHTİYACI VAR"

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir da açılan ofisin iş arayanlar ve işverenler için bir buluşma noktası olduğunu belirtti.

Şayir, "Ülkemizin ekonomisine, istihdama yapmış oldukları katkılardan dolayı çok değerli sanayicilerimize teşekkür ediyoruz. İlçemizin buna ihtiyacı var. Bu hizmetlerin başında da İŞKUR hizmet noktaları geliyor. Bir taraftan insanlar iş arıyor, bir taraftan da sanayicilerimiz çalışan arıyor. Gerçekten güzel bir hizmet. Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmalar sonrasında protokol üyelerinin kurdele kesim töreni ile organizasyon tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 08:56
YORUM EKLE

Delta Vana

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını