banner1322
x

TETRA PAK VE ROCKWELL'DEN GÜÇ BİRLİĞİ

Tetra Pak ve Rockwell Automation iş birliğiyle kalite tutarlığını ve verimi artırıp değişkenliği en aza indirerek, sektörün performans kriterlerini yeniden belirleyecek.

TETRA PAK VE ROCKWELL'DEN GÜÇ BİRLİĞİ
Endüstrideara

Tetra Pak ve Rockwell Automation Inc., peynir ve toz gıda çözümleri özelinde stratejik iş birliğine imza attı.

İki şirketin uzmanlığıyla, talebe dayalı üretim tesislerinde değişkenliğin azalması ve kalite tutarlılığının yükselmesi bekleniyor.

DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR VE DÜŞÜK MALİYETLERLE ÜRETİLECEK

Bitmiş ürünlerin daha sürdürülebilir ve düşük maliyetlerle üretilmesine olanak sağlayacak iş birliği, veri ve yeni teknolojilerin gelişimine de destek verecek.

Evaporatör ve sprey kurutucu ile başlayan iş birliği sonucu Tetra Pak, yeni Powder Plant Booster™ çözümü geliştirildi ve ambalajlama; Rockwell Automation’ın Model Kestirimci Kontrol’ü  (MPC), Pavilion8® ve PlantPAx® MPC teknolojisiyle gerçekleştirildi. 

ÖNEMLİ VERİMLİLİK VE TASARRUF ELDE ETTİ

Rockwell'in gerçekleştirdiği incelemelerde, Pavilion8 kullanılan uygulamalarda önemli verimlilik ve tasarruf elde edildi. 

Bu kapsamda spek-dışı ürün miktarında yüzde 75’e varan düşüş, ürün kalite sapmalarında yüzde 60’a varan düşüşler ve ürün başına enerji tüketiminde yüzde 9’a varan düşüşler görüldü.

Toplam üretim hacminde ise yüzde 9’a varan artış yaşandı.

Söz konusu verimlilik ve tasarruf rakamları üreticilerin, operasyonlarını tamamen optimize etmelerini ve değişken pazar taleplerine uyum sağlarken rekabet edebilmelerini de mümküm kılacak.

"KATMA DEĞER YARATAN SONUÇLAR SUNACAĞIZ"

İş birliği hakkında görüşlerini paylaşan Rockwell Automation Başkan Yardımcısı, Sistemler & Çözümler Genel Müdürü Matthew Fordenwalt, "Firma olarak, müşteriyi ve üretimleri için en iyi olasılıkları derinlemesine anlayabilme yaklaşımımızı paylaşan Tetra Pak ile 35 yıllık ilişkimiz üzerine bu iş birliğini inşa edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ortak müşteri içgörülerimiz, teknoloji ve sektör uzmanlıklarımızla birleşerek sektöre özel katma değer yaratan sonuçlar sunacak." dedi.

Gıda ve içecek sektöründe üreticilerin her zamankinden daha atik olmaları gerektiğini vurgulayan Tetra Pak Peynir & Toz Gıda Sistemlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fred Griemsmann ise, "Bunun anlamı; müşterilerimize hem esnek hem de kesin olan gelişmiş proses kontrol teknolojileri sunmamızı gerektiriyor. Müşteriler gıda uygulama uzmanlığımızın gücünden faydalanarak üretim verisine gerçek zamanlı erişim sağlayarak kalitede, verimde veya üretim hacminde bir kayba uğramadan proses değişkenlerine uyum sağlayabiliyor. Gerçekleştirdiğimiz bu eşsiz işbirliği, bu yeni yetkinliğin temellerini oluşturuyor." şeklinde konuştu.

TÜM KONTROL SİSTEMLERİYLE ENTEGRE EDİLEBİLİYOR

Söz konusu iş birliği sayesinde Tetra Pak bundan böyle Evaporatör ve Sprey Kurutucu müşterilerine sektörde ve tüm dünyada kendini kanıtlamış Genişmiş Proses Kontrolü ve Model Kestirimci Kontrol çözümlerini sunabilecek. 

Tamamlayıcı Pavilion8 yazılımıyla beraber, bir proses modelleme, gelişmiş kontrol ve optimizasyon platformu olan Powder Plant Booster™, kesintisiz şekilde gerçek zamanlı içgörü, teşhis ve gelişmiş kontrol sağlayabilmek amacıyla her tür kontrol sistemiyle entegre edilebiliyor.

Bunu da çeşitli şirket hedeflerine göre tesisi yönlendiren dahili performans ölçütleri sayesinde, temel otomasyon sistemleri üzerine bir zeka katmanı sağlayarak gerçekleştiriyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 09:57
YORUM EKLE

Endress

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını