banner1322
x

Şubat ayı ihracatı 1,6 milyar dolara ulaştı

İKMİB verilerine göre sektörün şubat ayı ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artarak 1,6 milyar dolara ulaştı.

Şubat ayı ihracatı 1,6 milyar dolara ulaştı
Enerji Zirvesi

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’ne göre (İKMİB); geride bıraktığımız Şubat ayın kimya sektöründe ihracat, geçtiğimiz yıl Şubat ayına göre yüzde 29,8 artarak 1,6 milyar dolara ulaştı. Buna göre kimya sanayi, 2019 yılında yine ikinci kez en çok ihracat yapan ikinci sektör oldu. Sektör aynı zamanda Şubat ayında yaşanan yaklaşık yüzde 30’luk ihracat artışı ile 2019 yılının Şubat döneminde ihracatını en çok artıran sektörler arasında da ikinciliği elinde bulunduruyor.

Şubat ayının ihracat rakamları hakkında değerlendirmede bulunan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, 2018 yılının şubat ayında 1,3 milyarlık dolarlık ihracat gerçekleştiren sektörün bu yılın yüzde 30’a yakın bir oranla artış gösteren ihracatının 1,6 milyar dolara ulaşmasına emek veren tüm sektör paydaşlarını tebrik etti ve ihracatçı markaları potansiyel yurtdışı alıcılarıyla buluşturmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 17:57
YORUM EKLE

Delta Vana

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını