SU TEKNOLOJİLERİ KONUSUNDA FARK YARATIYOR

Sürdürülebilir konseptlere ve akıllı teknolojilere dayanan ağ bağlantılı sistemler geliştirerek, günümüz pazarına ve yarının karmaşık ihtiyaçlarına ürünler ve çözümler getiren Wilo, pompa sektöründe standartları oluşturuyor.

SU TEKNOLOJİLERİ KONUSUNDA FARK YARATIYOR
Robot Zirvesi

Pompa sektöründe uluslararası, birinci sınıf bir yüksek teknoloji tedarikçisi olarak hizmet sunan Wilo; pompa sektöründe sürekli yeni standartlar şekillendiriyor. “Smart Urban Area” (Akıllı Kentsel Alanlar) olarak da bilinmekte olan entegre kent merkezleri, Wilo için önemli büyüme alanlarının başında geliyor. Wilo'nun akıllı ve verimli çözümler sunduğu ve geliştirdiği zorlu alanların hepsi bu kent merkezlerinde buluşuyor.  

Dijitalleşen dünyada teknolojisiyle insanların hayatını kolaylaştırırken, çevre dostu sürdürülebilir bir stratejiyi benimseyen Wilo, doğa ile barışık şehirler inşa edilmesine katkı sunarak insanların doğa ve teknolojiyle daha uyumlu, huzurlu ve mutlu yaşayacağı akıllı şehirlerin alt yapısını oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. İş ve ürün gelişimini de bu strateji çerçevesinde gerçekleştiren ve Türkiye pazarının ihtiyaçlarına yönelik çözümler sağlayarak sektöründe teknoloji öncüsü olduklarının altını çizen Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Banu Kiper “Müşterilerimize sadece ürün sağlamayı değil onlar için çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda geniş ürün yelpazemiz ve sistemlerimizle farklı alanlar için teknolojik çözümler geliştiriyoruz.” şeklinde konuştu. 

Teknolojik olarak her zaman bir adım önde ve yeniliği pazara ilk getiren olmayı amaçladıklarını dile getiren Kiper; “Kısıtlı doğal kaynaklarımızdan olan su ile çalışırken verimlilik ve güvenlik giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu yüzden bina sistemleri ve su yönetimi için zamanın çok ilerisinde, kullanıcı dostu ve teknolojik olarak yüksek performanslı çözümler sunuyoruz. Bu kapsamda, yüksek enerji verimli IE5 motora sahip Stratos GIGA2.0, Nexos yapay zekalı Wilo-Rexa SOLID-Q veya dünyanın ilk akıllı pompası olma özelliğini taşıyan Wilo-Stratos MAXO ürün gruplarımızı geliştirdik” dedi.


STRATOS PICO İLE İŞLETİM KOLAYLIĞI

2022 senesine yeni ürün geliştirmeleri ile giriş yaptıklarını söyleyen Kiper; “Isıtma- soğutma tesisatları veya endüstriyel sirkülasyon devrelerinde kullanılan ıslak rotorlu, sirkülasyon pompamız Wilo-Stratos PICO fonksiyonel ve tasarımsal olarak yenilendi. Geniş ekranı ve yeşil düğme teknolojisi ile değişen tasarımının yanında yeni ayar asistanı sayesinde son kullanıcılar tarafından pompa kurulumu ve kullanımı oldukça kolay hale gelmiştir. Daha önceleri Wilo-Stratos MAXO ürünü ile karşımıza çıkan Dynamic Adapt plus özelliği ile sistemin çalışma şartlarını kendi kendine öğrenebilen yeni Wilo-Stratos PICO, kullanıcılara maksimum enerji verimliliği ve konfor sunuyor” şeklinde konuştu.

DEĞERLİ SU KAYNAKLARI İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜM

Dik milli santrifüj pompa modellerine alternarif olarak geliştirilen yeni Wilo-Medana CV1-L pompa serisi ile ilgili olarak bilgi paylaşan Kiper; “İçme suyu uygulamaları için verimli sistem entegrasyonu sağlayan modelimiz Wilo-Medana CV1-L korozyona dirençli bileşenlere sahip olan tasarımı sayesinde 50 °C'ye kadar ortam sıcaklıklarında kullanılabiliyor. Paslanmaz çelik yapısı sayesinde içme suyu uygulamaları ve özel uygulamalar için uygun olan bu serimizin, ACS, WRAS ve KTW gibi içme suyu standartlarına uyumluluğu bulunuyor” dedi. 

EMUPORT CORE İLE GÜVENLİ ATIK SU YÖNETİMİ

Son olarak geleneksel ayırma sistemlerine veya pompa istasyonlarına kıyasla daha güvenilir olan Wilo-EMUport CORE ile ilgili bilgi sunan Kiper; “Katı madde ayırıcılı hazır terfi istasyonlarımızın çalışma aralıkları, hizmet alanının da genişlemesine paralel olarak arttırıldı. Özellikle Alışveriş merkezi, tren istasyonları, oteller, hastaneler veya huzurevleri gibi yapılara çözüm sunan Wilo-EMUport CORE serileri, atık sudaki katı maddeleri ve ön arıtılmış suyu ikiye ayırarak katı maddelerin pompa tarafından taşınmak zorunda kalmamasını ve böylece düşük bakım maliyeti ve maksimum sistem kullanılabilirliği sağlanmaktır. Yeni seriler ile birlikte saatte maksimum 80 m3 debi ve 59 m’ye kadar basma yüksekliklerinde çalışabilen katı madde ayırıcılı istasyonlarımız ile farklı uygulama alanlarına çözüm sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İLK SIRADA

Dijitalleşmenin iş yapış süreçlerinden ürünlere, tedarik süreçlerinden çözümlere kadar her bölümde ağırlıklı olarak yer aldığını vurgulayan Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Banu Kiper: “Akıllı şehirlerle birlikte akıllı su çözümlerine ihtiyaç duyulması, kentsel nüfus oranının artışıyla beraber sürdürülebilir su ihtiyacının karşılanması ve atık suyun verimli bir şekilde yönetilmesi gibi gelişmeler dijital teknolojilerin bu alanda çok daha yoğun olarak kullanılmasını gerektiriyor. Bu noktada Wilo olarak; insanlar, ürünler, hizmetler, fabrikalar ve makineler arasında akıllı ağ bağlantıları oluşturarak akıllı çözümleri hayata geçirmek için dijitalleşmeden etkin şekilde yararlanıyoruz. Bunların başında Wilo-Asistant uygulamamız geliyor. Pompa seçimi, süpervizörlük, kurulum ve devreye alma gibi bilgilere kolay erişim sunarken aynı zamanda uzaktan kontrol ile telefonunuz üzerinden pompa kontrolünü sağlayan Wilo-Asistant uygulamamız ile yüksek verimli pompa teknolojisinin kapsamlı dünyasını, taahhüt ve proje firmalarındaki teknisyen ve planlayıcıların akıllı telefonlarına getiriyoruz ve her yıl ürün ve hizmet gamımıza giren çözümlerimizi uygulama üzerinde güncelliyoruz. Bir diğer hizmetimiz ise özellikle pandemi döneminde önemi daha da artan Wilo-Live Assistant’dır. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, pompa ve pompa sistemleri hakkında tüm soru ve sorunları için bulundukları noktadan kolaylıkla servis hizmetlerimize online olarak ulaşarak canlı ve gerçek zamanlı video iletişimi ile destek alabiliyor. Bu sayede satış sonrası hizmetlerimiz müşteri taleplerine hızlı ve etkin bir çözüm sunabilemek için farklı teknolojik kanallardan 7/24 destek vermekte.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 09:49
YORUM EKLE

Endress

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını