SÖZAL KİMYA’DAN 10 MİLYON DOLARLIK AR-GE YATIRIMI

Sözal Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Eren Sözal, Ar-Ge odaklı çalışmalarını hızlandırdıklarını ve büyük bir yatırım hazırlığında olduklarını açıkladı.

SÖZAL KİMYA’DAN 10 MİLYON DOLARLIK AR-GE YATIRIMI
Robot Zirvesi

Sözal Kimya, 2007 yılından beri hem tekstil kimyasalları hem boyar maddeleri ürün yelpazesiyle dikkat çekiyor. Geliştirdiği ürünleri dünyadaki farklı ülkelerle buluşturuyor. Sözal Kimya, plastik ve kimya alanında 10 milyon dolarlık yatırıma hazırlanıyor. 

İTHAL EDİLEN ÜRÜN GRUBUNA ODAKLANDILAR 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Sözal Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Eren Sözal, “Koronavirüs salgınıyla birlikte iş süreçleri değişti. Özellikle kimya sektöründe hammadde tedariği oldukça etkilendi. Kimya sektörü, birçok sektöre ara girdi sağlayan kilit sektörlerden biri olma sebebiyle önem arz ediyor. Tekstil kimyasalları alanında da hammadde sorunu bulunuyor. Ar-Ge çalışmaları henüz yeterli seviyeye gelmedi. Sözal Kimya olarak biz 2017 yılında Ar-Ge merkezimizi kurduk. 30 kişilik ekibimizle birlikte inovasyon konusunda çalışmalarımıza ağırlık verdik. Sektörde ithal edilen ürün grubuyla ilgili çalışmaları odağımıza aldık. Ar-Ge ekiplerimizle çalışmaları süren 4 aşamalı bir ürünü sektöre ilk olarak kazandırmayı planlıyoruz. Plastik ve kimya alanları için 10 milyon dolar değerinde yatırım yapmaya hazırlanıyoruz. Yazılım alanında ulusal veglobal teknoloji markalarıyla rekabet edebilecek çözümler geliştirmeyi hedefliyor, yazılım sektörü için katma değerleri ürünler geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE

SMS

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını