RGV ile silo emniyeti

Brotconn tarafından sunulan RGV kilitleme teknolojisi ile silo dolumları emniyet altına alınıyor.

RGV ile silo emniyeti
EndüstriForum

SERV Trayvou Interverrouillage (STI), tanker sürücülerinin yüklerini doğru siloya teslim etmelerini sağlamak için silo giriş borularına takılan RGV hortum bağlantı emniyet ürünleri yelpazesini geliştirmiştir.
Şirketler, tanker sürücüsünün yüklerini yanlışlıkla farklı depolama silosuna teslim etmeleri riskini göz önünde bulundurmalıdır. Bu gibi durumlarda insan hatasından kaynaklanan kaza riskini önlemek için çözüm bulmak gerekir.

Tam olarak RGV kilitleme teknolojisi ile ürünlerin güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlar. RGV yük boşaltma işlemi başlamadan önce operatörlerin kontrol odasından yetki almasını gerektirir. Kullanılan ürünün türüne bağlı olarak, bu yetki ya uzaktan kilitlenen bir hortum kilidinin açılması veya kilitleme emniyet anahtarının kullanılması yoluyla verilir. RGV içerisine akuple edilmiş sensör ile tanker sürücüsünün yükü aktardığı izlenir.

MEKANİK RGV

Bu ürün ile operatör özel kodlanmış anahtarı silo yöneticisinden almalıdır. Yük aktarma hatalarını önlemek için her silodaki RGV ' ye karşılık gelen bir anahtar bulunur. Bu çözüm, optimum güvenlik ve izlenebilirlik sağlamak için STI’nın RFID anahtar yönetim paneli, SKM ( Akıllı Anahtar Yöneticisi) ile birlikte kullanılabilir.

ELEKTROMEKANİK RGV

Bu ürün ile operatör yükleme yöneticisine bağlanmalı ve hortumu birleştirmeden ve boşaltmaya başlamadan önce kontrol odasından yetki beklemelidir. Bağlantıya erişim doğrudan kontrol odasından sağlanır. Kontrol odasından izlemeyi sağlamak için RGV'ye elektrik kontakları eklenebilir. Silo yöneticisi tanker sürücülerine hangi RGV'lerin uygun olduğunu ve hortum kaplin takılı olanları gösterebilir.

RGV sistemi, Fransız silo mevzuatına DEVP0750104A göre tasarlanmıştır.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 15:30
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

Halıcı

Dergiler
Partnerler