banner1322
x

Reaktörde seviye ölçümü

Seramik ve metalik ölçüm hücreleri ile Vega, yüksek sıcaklıkta ve agresif malzemelerde ölçümün üstesinden gelinmesini sağlıyor.

Reaktörde seviye ölçümü
Endüstri 40 Zirvesi

BASF’nin İsviçre Kaisten tesisinde global emniyet yönetimi şartlarının gerekliliklerinden biri olan uygulamanın silikon yağı olmadan gerçekleştirilmesi örneğinde de olduğu gibi kimya sanayide her aşama emniyet standartlarına uygun olarak gerçekleştiriliyor. Klasik fark basınç ölçümünde silikon yağı bulunan kapiler borularla çalışıyor. Kapiler borular yüksek ihtimalle olmasa da malzeme ile temas etme riski söz konusu olabiliyor. Elektronik fark basınç sistemlerinde ise emniyet mükemmel seviyede sunuluyor.

Vega’nın inovatif çözümü seramik ve metalik gövdeli Vega ölçüm hücresi bu konuda güçlü bir çözüm sunmak için üretildi. BASF’nin ölçüm ve kontrol teknolojileri uzmanları klasik fark basınç sistemlerini değiştirmeye karar verip proses için mekanik basınç ölçüm konvertörüne ihtiyaç duyulmayan silikon yağsız çalışabilen elektronik fark basınç sistemine geçmeyi seçtiler. EMSR Fabrika Müdürü Markus Stoll, seramik ölçüm hücresi ile çalışan elektronik tip fark basınç ölçüm sensörünü seçme sebeplerinden ilkinin aşındırıcı maddelere karşı dayanıklılığı olduğunu ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 09:40
YORUM EKLE

Endress

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını