banner1322
x

Pompada verilerin kontrolü kazandırır

KSB Pompa Marmara Bölgesi Satış Müdürü Mithat Ermeç, sektörün temel sorununu, ara eleman temini ve fiyat rekabeti olarak, tanımlıyor. Siparişlerde dataların, sadece kullanıcıya bırakılmadan, kontrol edilmesiyle, İş, zaman ve maliyet kaybının engelleneceğini vurguluyor.

Pompada verilerin kontrolü kazandırır
Endüstrideara

Pompa, vana sektöründe firmaların birbirini desteklemesi ve gelişmesine destek olması gerektiğini söyleyen, KSB Pompa Marmara Bölgesi Satış Müdürü Mithat Ermeç, sektörün birbirleriyle fiyatta rekabet ettiklerinde, kaliteden ödün verdikleri ve bu durumun sektörün gelişimini engellediği tespitini yapıyor. 

ST Endüstri Radyoda Serkan Kıraç’ın hazırlayıp sunduğu, Proses Çözümleri programının stüdyo konuğu, KSB Pompa Marmara Bölgesi Satış Müdürü Ermeç, müşterinin, kaliteli, en yüksek verimli ürünü, en uygun fiyata almak istediğine işaret ediyor.  Kullanıcıdan, tüm dataları talep etmek gerektiğini belirten Ermeç, mümkün mertebe emniyet katsayılarının konmamasını önerdiklerini anlatıyor. Dataları, sadece kullanıcıya bırakmanın da, hatalara neden olabildiğini kaydeden Ermeç, “Çünkü tüm kullanıcılar bilinçli değil” tespitini yapıyor. Pompanın verisi, debisi, akışkanların analizine ihtiyaç bulunduğuna dikkat çeken Ermeç, “Bu konudaki kayıtlar dikkate alınmadan hesaplamalar yapılırsa ve verdiğiniz değerler de doğru değilse, istenen sonuç pompa tarafından sağlanamayacaktır. Yanlış hesap durumunda, bu size iş, zaman ve maddi kayıp olarak yansıyacaktır” tespitini yapıyor. 

Ara eleman ihtiyacına çözüm ürettik

Sektörün ihtiyaç duyduğu, ara elemana ulaşabilmeyi sağlayacak bir çalışma yapıldığını anlatan Ermeç, İSMEK gibi kurumlarla birlikte fikir üretilerek, ciddi bir sonuç alındığını kaydederek, “Bu projeye katılacak arkadaşlara, kurumlarda stajyer olarak çalışma imkanı tanındı. Başvuruda, hiçbir deneyim şartı aranmıyor ve staj sonrası, bu firmalarda çalışma şansını elde edecekler” dedi.

Ermeç, kendi firmalarında da, gerek satış, gerek pazarlama, gerekse Ar-Ge’de sıkıntı yaşadıklarını, eline bir anahtar alıp, herhangi bir ekipmanı tamir edecek personel açlığı çektiklerini belirterek, “Sorun, herkesin masada çalışmak istemesi” durum tespiti yaptı. Ermeç, ara eleman sıkıntısının, tüm coğrafya ve ülkelerde yaşandığına işaret ederek, bu noktada devlet politikasına ihtiyaç olduğunu belirtiyor.
 


Radyo Programını Dinlemek İçin Tıklayın

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 19:48
YORUM EKLE

Delta Vana

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını