banner1322
x

MPS SERİSİ İLE PROSES “KONTROL” ALTINDA 

PAKKENS MPS serisi basınç transmitterleri, prosesi kontrol altında tutuyor. İki farklı tip sensörden üretilebilen PAKKENS MPS serisi basınç transmitterleri, seramik veya AISI 316L malzemeye zarar vermeyen maddelerin basınç ölçümü için kullanılıyor.

MPS SERİSİ İLE PROSES “KONTROL” ALTINDA 
Endüstri 40 Zirvesi

Ölçüm cihazları üretiminde 46 yıldır sektörün öncü ismi olan PAKKENS, endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusunda çözümler geliştirip, yeni ürün tasarımları ile de sektörde fark yaratıyor.
Tecrübeli tasarım ve AR-GE ekibi ile endüstriyel uygulamalar için hassas, güvenilir, emniyetli ve dayanıklı ürünler tasarlayıp üretmeye devam ediyor.

Sinyalizasyon ve otomasyonun birçok alanda kullanıldığı günümüz endüstrisinde basınç üreten ve basınç ile çalışan ekipmanların sinyaller aracılığı ile kontrol edilmesi, prosesin sürdürülebilirliğini sağlamak için yüksek önem taşımaktadır.

HANGİ UYGULAMALAR İÇİN İDEAL? 

PAKKENS MPS serisi basınç transmitterleri, sistem basıncının gösterilmesinin gerekli olduğu ve aynı zamanda sistemlerde bulunan kontrol ekipmanlarının sinyaller aracılığı ile çalışması gereken petrokimya, maden, makina imalatı, pompalar/kompresörler, hidrolik/pnömatik, HVAC, su ve atık su arıtma gibi farklı endüstriyel uygulamalar için geliştirilmiştir. İki farklı tip sensörden üretilebilen PAKKENS MPS serisi basınç transmitterleri, seramik veya AISI 316L malzemeye zarar vermeyen maddelerin basınç ölçümü için kullanılır.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

PAKKENS MPS serisi basınç transmitterleri 4-20mA çıkış sinyaline sahip olup, seramik yapılı basınç algılama ekipmanı olan MPS-10 serisi 9-35V, AISI316L malzemeden imal edilmiş basınç algılama ekipmanı olan MPS-20 serisi 8-30V besleme gerilimi aralıklarında çalışmaktadır. MPS serisi basınç transmitterleri 0-600 bar arası geniş ölçüm aralığına sahip olup, tam skala değerinin % 0.5 doğrusallık değerinde çalışmakta. Sistemdeki basıncın görülmesinin istenildiği durumlarda, ürünler dijital gösterge ile donatılabilmektedirler. 

SKALA DEĞERİNİN İKİ KATI BASINCA DAYANIKLI

PAKKENS transmitterler yaklaşık olarak tam skala değerinin iki katı basınca karşı dayanıklıdırlar. Tüm bu özelliklerinin yanında, MPS-10 serisi -25/+135°C ve MPS-20 serisi -30/+100°C geniş çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. IP65 koruma sınıfında üretilen MPS serisi basınç transmitterleri, DIN 175301-803 A ve DIN 175301-803 C standartlarına uyumlu elektrik konnektörleriyle donatılıyorlar.

TEPKİ SÜRESİ 2ms’den AZ

Transmitterler azami 100m kablo ile sistem kontrol ünitelerinden uzak proses noktalarında sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Proses kontrollerindeki en önemli parametrelerden biri olan tepki süresi ise, MPS serisi basınç ölçerler için 2ms’den azdır. Bunlara ek olarak, ATEX sertifikasına sahip PAKKENS MPS-10 serisi ürünler patlayıcı ve yanıcı ortamlarda kullanılabiliyor.
 

YORUM EKLE

Endress

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını