MASDAF YTÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Masdaf, Yıldız Talks’ta Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine pompa teknolojilerini ve günümüzdeki önemini anlattı.

MASDAF YTÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU
Robot Zirvesi

Masdaf, üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlayacak projeleri desteklemeye devam ediyor. Masdaf bu kez de Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenen Yıldız Talks etkinliğinde YTÜ’nün Makine Mühendisliği bölümü öğrencilerini ağırladı.

MAS ACADEMY ETKİNLİKLERİ SÜRDÜRÜYOR 

Masdaf, pompa sektöründe sahip olduğu 44 yıllık bilgi ve tecrübesini Mas Academy konseptiyle aktarmaya devam ediyor. Mas Academy kapsamında etkinlikler düzenleyerek üniversite sanayi işbirliğine katkı sağlayacak projeleri de destekliyor. Masdaf bu yıl Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenen Yıldız Talks etkinliğinde öğrencilere ev sahipliği yaptıç Yıldız Teknik Ünivertesi’nin Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri, Masdaf’ın Düzce fabrikasını ziyaret ederek pompa teknolojilerinin montaj ve demontaj uygulamalarını yakından izleme şansı yakaladı. 

ORGANİZASYON 3 OTURUMLA DEVAM ETTİ 

Tüm gün devam eden etkinliğin birinci oturumunda Masdaf Pazarlama Yöneticisi Duygu ERTEKİN, öğrencilere, Masdaf ve pompa sektörü hakkında bilgiler verdi. Sunumunda Masdaf’ın üniversite – sanayi işbirliği kapsamında hayata geçirdiği projelere de değinen ERTEKİN, sektörde bir ilk olan ve öğrencilerin, öğrenim hayatları boyunca edindikleri mesleki bilgi birikimlerini sergileme imkânı bulacakları “Masdaf Üniversiteler Arası Proje Yarışması” hakkında da bilgiler paylaştı. Etkinliğin canlı yayınlanan ve yüksek katılımla gerçekleştirilen ikinci oturumunda ise Masdaf Teknik Büro Takım Lider Önder KIRIKÇILAR tarafından SPLT ve HEXA serisi pompaların, montaj ve demontaj uygulaması yapıldı. İnteraktif olarak gerçekleştirilen etkinliğe canlı yayınla katılan öğrencilerin soruları da cevaplandırıldı. Üçüncü oturumda ise Masdaf Fabrika Müdürü İbrahim DEMİR eşliğinde fabrika gezisi gerçekleştirildi. Öğrencilere; tank, hidrofor ve pompa gruplarının kullanım alanları, çalışma prensipleri ve üretim süreçleri ile talaşlı imalat, preshane, kaynakhane, hidrofor montaj, pompa montaj, akuplaj, performans ve hidrostatik testler, yaş boya, toz boya, depo ve sevkiyat prosesleri hakkında bilgiler verildi. 
 

YORUM EKLE

Endress

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını