MASDAF ÜNİVERSİTELİLERİ BU YARIŞMAYA ÇAĞIRIYOR

Masdaf, şehirleşmede atık enerjinin geri kazanımı ve pompanın rolü konusuyla ilgili olarak düzenlediği yarışmaya üniversite öğrencilerini çağırıyor. Yarışmaya başvurular başladı.

MASDAF ÜNİVERSİTELİLERİ BU YARIŞMAYA ÇAĞIRIYOR
EndüstrideAra - Haber Detay

Şehirleşmede atık enerjinin geri kazanılmasına yönelik vurgu yapmak amacıyla yarışma başlatan Masdaf, geleceğin makine mühendislerini bu yarışmaya devam ediyor. “Şehirleşmede Atık Enerjinin Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü” konulu üniversiteler arası proje yarışması kapsamında gençlerin eğitim hayatında edindiği mesleki bilgilerin sergilenmesine imkan sağlanacak. Ayrıca sürdürülebilir kalkınmaya destek olunacak. Birincinin 15 bin TL ödül kazanacağı yarışmada öğrencilerin; “Sürdürülebilir kalkınmanın temelini oluşturan suyu, enerjiyi verimli kullanacak alt yapı uygulamaları ile kaynağından, şehirlere ulaştırmaları ve pompa teknolojileri vasıtasıyla ısıtma sistemlerinde kullanılması için yenilikçi bir tesisat kurulumu” yapmaları bekleniyor. 

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİ ÖNEM 

Sosyal sorumluluk bilinciyle bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, gençlerin geleceğimiz olduğunu vurguladı. Polathan, projeyle ilgili değerlendirmeyi şu sözlerle gerçekleştirdi: “Gençlerin donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak üniversitelerin görevi. Biz sanayiciler ise onları teşvik etmeli ve sektöre kazandırmalıyız. Masdaf olarak üniversite – sanayi işbirliğinin önem taşıdığına inanıyoruz. “Şehirleşmede Atık Enerjinin Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü” konulu yarışmayla da gençlerin şehirlere katkı sağlayacak projeler geliştirmelerini ve toplumsal değişime öncülük etmelerini hedefledik. Sürdürülebilir kalkınma için üniversite sanayi işbirliğini desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi. 

 
 

YORUM EKLE

Hach

Proses Zirvesi

Dergiler