Masdaf Ukms Serisi Pompaları ile insan sağlığını koruyor

Masdaf Ukms serisi pompalar, kanalizasyon sularını ve endüstrilerdeki atık suları ortama koku yaymadan ve atık su sızdırmadan transfer ederek biyolojik hayatı ve insan sağlığını koruyor.

Masdaf Ukms Serisi Pompaları ile insan sağlığını koruyor
Endüstrideara

Masdaf, pompa teknolojilerinde sunduğu sızdırmazlık ve yüzsek dayanım özelliği ile dikkat çekerken özellikle kirli ve atık suların transferinde önemli avantaj sağlıyor. Çevreye dost Ukms serisi pompaların en önemli özelliği kanalizasyon gibi kirli suları ve endüstrilerdeki atık suları sızdırmadan transfer etmesi ve bunu yaparken ortama koku yaymasıdır. Bu sayede biyolojik hayatı ve insan sağlığını koruyor.  Bu anlayışla Türkiye’de ilk kez 2002 yılında Ukms Serisi Kendinden Emişli Pompalarını üretti. 2 inçten 10 inçe kadar geliştirdiği ürünler ile atık su transferini kolayca gerçekleştirebiliyor.  

Robust mil tasarımı ve güçlü yataklama elemanları sayesinde uzun yıllar zor koşullar altında çalışabilen ve acil müdahale pompası olarak da adlandırılan Ukms serisi pompaların, katı partikül geçirgenliği 76 mm’ye kadar çıkabiliyor. Kendinden emiş yapma özelliği sayesinde dip klapesi kullanılmasına gerek kalmıyor. Bu sayede pompanın transfer yapması için emme hortumunun transfer edilecek atık su içerisinde olması yeterli oluyor. Mekanik dayanımı yüksek olan pompalar özellikle otel, hastane ve endüstrilerdeki atık suların tahliyesinde dalgıç pompalar için sorun yaratan elastik malzemeleri uzun yıllar rahatlıkla basabiliyor. Şantiyelerde kazı sularının tahliye edilmesinin yanı sıra yağmur suyu ve taşkın sularının deşarj edilmesinde kullanılan Ukms serisi pompa¬lar, dizel motor ve römorklu olarak da üretildiği için işletmelerin yanı sıra belediyeler tarafından da tercih ediliyor. 

Ukms serisi pompalar muadillerine oranlar fiyat avantajı sağlıyor. Ayrıca kolayca temizlenebiliyor. Pompanın gövdesinde bulunan temizleme kapağı sayesinde, basılan akışkanın içerisinde bulunan büyük parti¬küller, pompayı tıkadığında pompanın, tesisattan sö-külmesine gerek kalmadan bakımı yapılarak, çalışır hale getirilebiliyor. Ürünün kolay bakım özelliği bulunması özellikle acil müdahale zamanlarında kesintiye uğramadan çalışmasını sağlıyor. Bu da sistemler için büyük önem taşıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 09:42
YORUM EKLE

Endress

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını