banner629
x

Madenler için uzaktan kontrol edilebilen akıllı çözümler sunuyor

Troya Proses Satış Müdürü, Maden Mühendisi Alper Girgin, “Uzaktan izlenerek kontrol edilebilen ürünlerden oluşan akıllı çözümlerimiz bulunuyor” dedi.

Madenler için uzaktan kontrol edilebilen akıllı çözümler sunuyor
Proses Zirvesi

Maden sektörü için tedariğini sağladıkları ürünlerin, en az arıza çıkaran, en dayanıklı ve dolayısıyla en ekonomik ürünler olduğunu söyleyen Alper Girgin, “Çözümlerimiz yüksek teknolojiyi kullanarak yüksek verimlilik sağlıyor” dedi. Alper Girgin sorularımızı yanıtladı. 

Öncelikle okuyucularımız için Troya Proses’in Türkiye’deki yapılanmasını ve yakın dönem iş gündeminizi anlatmanızı rica ediyoruz.  

Troya Proses 20 yıllık tecrübesiyle, sektöründe öncü Avrupalı firmaların Türkiye’de temsilciliğini yapmaktadır. Özellikle maden, kimya, enerji, çevre, metalürji ve gıda endüstrilerine yüksek nitelikli makina ve ekipman sağlamaktadır. Firmamız, Ankara’da yerleşiktir ve İstanbul’daki yeni satış ağıyla müşterilerimize uzun soluklu çözümler sunmaya devam etmektedir. Yakın dönem iş gündemimizde ise İzmir’de düzenlenen Minex Fuarı yer aldı. Ayrıca yine bu yıl Kasım ayında açık ocak madenciliği ile ilgili Ankara’da bir seminer düzenledik. Troya Proses olarak fuar, çalıştay ve seminer gibi organizasyonları çok önemsiyoruz. Bu organizasyonlar sayesinde ürün ve çözümlerimizi kullanıcılara daha hızlı ve yalın şekilde aktarabiliyoruz. 

Markanız alanında ne gibi ilkleri kazandırdı? Hangi başarılara imza attı?

Dünya hızla dijitalleşmektedir. Ülkemiz de bu konuda gelişmiş ülkelerle rekabet edecek konuma gelmeye başlamıştır. IoT (Internet of things/nesnelerin interneti) sayesinde yüzlerce ekipman etkileşimsel bir şekilde çalışmakta, uzaktan izlenerek kontrol edilebilmektedir. Biz de Troya Proses olarak ürünlerimizle birlikte akıllı (smart) çözümler sunuyor ve uyguluyoruz. Ürünlerimizle beraber sunduğumuz bu akıllı çözümler; maden, kimya, enerji, çevre, metalürji ve gıda endüstrilerinde oldukça yeni uygulamalardır. Bu sebeple, akıllı çözümler konusunda öncü bir firma olarak çözümlerimizi müşterilerimize sunmaktan ve uygulamaktan dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz. 

Troya Proses olarak ağır sanayi için hangi sektör ve uygulamalara odaklanıyorsunuz? 

Troya Proses olarak, maden, kimya, enerji, çevre, metalürji ve gıda sektörlerinde ürün portföyümüz kapsamında yer alan hemen hemen her uygulamaya odaklanıyor ve çözümler sunuyoruz. 

Türkiye’de alanında hangi güçlü markaların hangi çözümlerini sunuyorsunuz? 

Temsilciliğini yaptığımız markalar; vana ve pompa çözümleri – Flowrox/Finlandiya, katı-sıvı ayrımı yapan endüstriyel filtreler - Bokela/Almanya, filtre bezleri –Valmet/Finlandiya, santrifüj elekleri – Inflotek/Hollanda, dekantör santrifüjler ve seperatörler  – Flottweg/Almanya, partikül kurutucular –  Comessa/Fransa, online element analizörleri – Lyncis/Litvanya , maden filo yönetim sistemleri – Zyfra/Rusya’dır.

Bu sunduğunuz çözümler, nasıl bir teknoloji birikimi ve Ar-Ge çalışmaları sonucu üretiliyor? 

Temsilciliğini yaptığımız firmaların tamamı yüksek teknoloji üreten ve bu teknolojiyi üretimde kullanan firmalardır. Türkiye’de pek alışkın olmadığımız biçiminde Ar-Ge çalışmalarına ciddi oranda bütçe ayırmaktadırlar. Doktora derecesine sahip mühendisler ve bilim insanları istihdam etmektedirler. Bir kısmı 100 yılı aşkın süredir üretime devam eden firmaların sektörlerinde kalıcı ve başarılı birer oyuncu olmaları Ar-Ge’ye verdikleri önem neticesindedir. 

Sanayicilerin üretim süreçlerine ne tür katkılarda bulunuyor?

Hizmet verdiğimiz sektörlerin hemen hepsinde tesisler, 7/24 çalışmaktadır. Böyle olunca yöneticilerin tesislerinin plansız duruşa geçmesine tahammülleri yoktur. Tedariğini sağladığımız ürünler en az arıza çıkaran, en dayanıklı ve dolayısıyla en ekonomik ürünlerdir. Günümüzde başarılı yöneticiler en ucuza değil en ekonomik çözüme yönelmektedirler. Bizim çözümlerimiz de yüksek teknolojiyi kullanarak yüksek verimlilik sağlamaktadır.

Satış öncesinde, satış ve sonrasında müşterilerinize ne tür hizmetler ve avantajlar sunuyorsunuz? 

Satış öncesi müşterilerimizin taleplerini çok dikkatli bir şekilde dinleyerek, proses beklentilerini anlamaya azami çaba sarf ediyoruz. Gerekirse yurtiçinde ve yurtdışında test çalışmaları yaparak en uygun çözümü buluyoruz. Bu konuda hata yapma lüksümüzün olmadığını biliyoruz. Gururla söyleyebilirim ki bugüne kadar sağladığımız ürün ve hizmetlerden uygun olmadığı için şikayet aldığımız ya da olumsuz geri dönüşü olan neredeyse hiçbir satışımız olmamıştır. 

Bakım ve servis hizmetlerinizi de paylaşır mısınız? 

Belirli ürünlerimizin bakım ve servis işleri yurt içinde anlaşmalı olduğumuz, konusunda uzman firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bazı durumlarda ise üretici firmaların uzmanları ile birlikte kullanıcılara gereken desteği sağlamaktayız. Müşterilerimizin üretim süreçlerinin aksamaması için servis ve bakım işlerini bahsettiğim kanallarla en hızlı ve sorunsuz şekilde yerine getiriyoruz.

Yakın gündeminizde yeni bir yatırım planınız var mı? 

Satış ağımıza İstanbul’u ekledikten sonra şimdi de önümüzdeki dönem için İzmir ve çevresi için aktif bir satış ağı kurma düşüncemiz var. Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu ekonomik süreci göz ardı etmeden bu düşüncemizi hayata geçirmek istiyoruz. Diğer taraftan ilgili olduğumuz sektörlerde teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Özellikle yüksek teknoloji üreten saygın firmalarla temasımız devam etmektedir. Bu firmalardan Türk sanayisine faydalı olacağını düşündüklerimizi ülkemize getirmeye çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 12:25
YORUM EKLE

IDA

Halıcı

Dergiler
Partnerler