KOZMETİK MARKASINDAN ÖNEMLİ YATIRIM

Kozmetik sektörünün yerli ve milli markası Lactone, besin takviyesi pazarına yönelik ihtiyacı karşılamak amacıyla 8 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirecek.

KOZMETİK MARKASINDAN ÖNEMLİ YATIRIM
Robot Zirvesi

DERYA KUMTEPE - Türkiye kozmetik pazarına 2013 yılında katılan ve yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Lactone, hedef büyüttü. Lactone, koronavirüs salgını ile başlayan ve artarak devam eden besin takviyesi pazarının ihtiyacına cevap vermek amacıyla 8 milyon dolar değerinde ek yatırım gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Firma, bu yatırım ile Çorlu’da bulunan üretim tesisinin kapasitesini 10 kat büyütecek ve 30 bin metrekarelik alana genişleyecek. 

YERLİ ÜRETİCİNİN HEDEFİ İHRACAT 

Yatırımın detayları hakkında bilgi veren Lactone Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat, besin takviyesi pazarının hızla büyümesi ve ihtiyaca cevap verilebilmesi için ek yatırım yaptıklarını belirtti. Akat, detayları şu sözlerle aktardı: “Tüm ürün gruplarının üretiminde; ABD, İtalya ve Fransa’dan Ar-Ge ve know-how desteğiyle üretimi Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Lactone olarak 7 yıldır kozmetik pazarının yüzde 95’ine hakim olan Amerikan, Alman, Fransız ve İtalyan firmaların karşısında yerli üretici ve marka olarak büyük mücadele veriyoruz. Yola çıktığımızdan bu yana, kalitemizden ödün vermeden milli bir marka olarak uluslararası pazarlarda etkin olma stratejisi sürdürüyoruz. Bugün yerli marka ve üreticiler bazında lider durumdayız. Kozmetik ürün grubunda üretimimizin yüzde 98’ini Avrupa, Orta Doğu ve Afrika da dahil dünyanın dört bir yanına ihraç ederek, Türk markaları içerisinde ilk 10’da yer alıyoruz ve hatta İtalya’ya ihracatta Türkiye lideriyiz. Yerli üretici olarak Türk Malı ürünlerin ihracatı önceliğimizdir.” 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 10:36
YORUM EKLE

Delta Vana

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını