KAHRAMANMARAŞ’IN TARIMI CANLANACAK

Kahramanmaraş’ta 22 bin 500 dekar tarım arazisinin sulanması amacıyla DSİ Sireşanlı Pompaj Sulama 1. Kısım Projesi hayata geçti. Projeye Masdaf çözüm ortağı oldu.

KAHRAMANMARAŞ’IN TARIMI CANLANACAK
Enerji Zirvesi

Kahramanmaraş’ta 22 bin 500 dekar tarım arazisinin sulanması amacıyla önemli bir projeye imza atıldı.  DSİ Sireşanlı Pompaj Sulama 1.Kısım Projesi hayata geçti. Bu projenin çözüm ortağı ise Masdaf oldu. Bu proje kapsamında Masdaf’ın yüksek verimliliğe sahip SPLT serisi ayrılabilir gövdeli çift emişli santrifüj pompası kullanıldı. 

22 BİN 500 DEKAR ARAZİ CAN SUYUNA KAVUŞACAK

DSİ Genel Müdürlüğü, Türkiye’deki 8,5 milyon hektar tarım sahasının yüzde 50’sini su ile kavuşturacak projelere imza attı. DSİ son olarak Kahramanmaraş’ta “Sireşanlı Pompaj Sulama 1.Kısım Projesi” üzerine yoğunlaştı. Projeye göre Kartalkaya Barajı dipsavağından alınan sulama suyu, terfi istasyonu vasıtasıyla maksimum 42 metre terfi ettirildikten sonra Kartalkaya Barajı sağ sahilinde bulunan 22 bin 500 dekar arazi, can suyuna kavuştu. Bu proje ile yöre çiftçisinin gelirinin artması, 5 bin 800 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor. 

MAKSİMUM ENERJİ TASARRUFU İLE SİSTEM VERİMLİLİĞİ

Sireşanlı Pompaj Sulama İstasyonu’nda maksimum enerji tasarrufu ile sistem verimliliği sağlayacak SPLT serisi Ayrılabilir Gövdeli Çift Emişli Santrifüj Pompa”ların devreye alma işlemi esnasında; “pompaların  şase   ve kaide  montajlarının   bağlantı kontrolü, pompa  emme  ve basma    tesisatı  desteklerinin kontrolü, kompansatör bağlantısı ve uygunluğunun kontrolü, pompa  tesisat  bağlantısının kontrolü, rediksiyon, vana ve çekvalf uygulama yerlerinin kontrolü, pompa  ve  flanş  bağlantılarının  sıkılık kontrolü, kaplin  ayrı, kumanda  panosu  besleme  ve  motor  kablo bağlantılarının kontrolü ve basınç kontrolü” yapılarak sistemin; performanslı, verimli ve sorunsuz bir şekilde çalışması sağlandı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 15:05
YORUM EKLE

Delta Vana

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını