İŞTE PANDEMİ DÖNEMİNDE PETKİM'İN KARI

Petkim, Star Rafineri ile sağladığı sinerji sayesinde üretime ara vermedi ve yurt içi satışlarının payını yüzde 10 artırarak 145 milyon TL kar elde etti.

İŞTE PANDEMİ DÖNEMİNDE PETKİM'İN KARI
Endüstrideara

SOCAR Türkiye’nin iştiraki olan Petkim, koronavirüs salgınına rağmen üretime kesintisiz devam etti ve doğru yönetim hamleleri ile bir strateji belirledi. Tüm bu çalışmaların neticesinde Petkim, yılın ikinci çeyreğinde 145 milyon TL kar elde etme başarısı gösterdi. 

GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALDILAR 

Petkim’in bilançosuyla ilgili değerlendirme yapan SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, pandemi döneminde dünya genelinde birçok petrokimya tesisinin üretim kısıtlamasına gittiğini hatırlatarak bu süreçte kendilerinin koşullara hızlı bir şekilde adapte olduğunu ve üretim kapasitesini düşürmeden faaliyetlerine devam ettiklerini açıkladı. Mammadov, “2020 yılının ikinci çeyreğinde yüksek performans gösterdik. Birçok sektörün zorlandığı bu dönemde biz 145 milyon TL kar oranına ulaştık. Yönetimsel anlamda çok iyi bir performans sağlarken birçok müşterimiz için güvenilir tedarikçi olduğumuzu bir kere daha gösterdik. Ayrıca Petkim, STAR Rafineri ve SOCAR Depolama şirketlerimiz ‘TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ almaya hak kazandı. Güvenli üretimimizin tescillenmesi bizim için gurur verici bir gelişme oldu” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 08:57
YORUM EKLE

Endress

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını