banner1322
x

İmalat ve performans testlerinin olmazsa olmazı

Fabrikalardaki hem katı hem sıvı hem de gazın debi ölçümünü yapan Gentek Elektronik, çalışmalarını her geçen gün büyüterek sürdürüyor.

İmalat ve performans testlerinin olmazsa olmazı
Robot Zirvesi

Debimetre doğrusal ya da doğrusal olmayan, kitle, sıvı veya gazların hacimsel akış hızını ölçmek için kullanılan bir cihazdır. Debi ölçümün, makina mühendisliğinin temel uğraşı alanlarından olan motorlar, pompalar, kompresörler ve ısı değiştirici gibi sistemlerin imalat ve performans testlerinde önemli bir yeri var. Akışkanların herhangi kesitli kanallar içinde akması durumunda hızlarının veya debilerinin ölçülmesi birçok biyolojik, meteorolojik olayların incelenmesi, endüstrinin çeşitli işlemlerinde ve laboratuarlarda ki çeşitli deneylerin gerçekleştirilmesi için oldukça önemli. 

Pratikte hız ve debinin veya genel olarak akış olaylarının ölçülmesi için birbirlerine göre çeşitli üstünlük ve sakıncaları olan değişik cihaz ve yöntemler de geliştirilmiştir. Herhangi bir akış ölçme işleminde, ölçme cihazı ve yönteminin seçiminde hassasiyet, kapasite aralığı ve fiyat başta olmak üzere çeşitli etkenler rol oynar. Gentek Elektronik de bu alanda geniş ürün gamı ile dikkat çekiyor. Bu anlamda firma, elektromanyetik, türbin, şamandıralı, termal kütle (MASS),target,orifis plaka debimetreleri gibi daha birçok ürününü sektöre sunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 16:10
YORUM EKLE

Delta Vana

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını