banner1322
x

İKİ BARAJDA SU TUTMA VE DEPOLAMA İŞLEMLERİ BAŞLADI

Şırnak Musatepe Barajı'nda su tutma işlemleri, Artvin Merkez Seyitler Köyü Yeraltı Barajı ve sulaması inşaatında ise su depolama işlemleri başladı.

İKİ BARAJDA SU TUTMA VE DEPOLAMA İŞLEMLERİ BAŞLADI
Endüstrideara

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız konuyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Yıldız, “Şırnak Musatepe Barajı'ndaki çalışmalar tamamlandı. Şırnak Musatepe Barajı'nda su tutma yapısına ait imalatlar tamamlanarak 8 Eylül saat 12.00 itibarıyla derivasyon girişi su tutma kirişleri indirilmek ve tıkaç betonuna başlanmak suretiyle su tutma işlemlerine başlandı. Baraj temelden 66 metre yükseklikte bulunuyor. İşlem tamamlandığı zaman baraj, 25,26 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahip olacak. Barajda kurulacak 2 MW kurulu güç enerji santrali ile yıllık 6,812 milyon kilovat saat enerji üretimi sağlanacak." dedi. 

ARTVİN MERKEZ SEYİTLER KÖYÜ YERALTI BARAJI’NDA DEPOLAMA BAŞLADI 

Artvin Merkez Seyitler Köyü Yeraltı Barajı'yla da ilgili bilgi veren Yıldız, Tarım ve Orman Bakanlığınca 202 yılına kadar tamamlanacak. 150 Yeraltı Barajı ve YAS Suni Besleme Projesi kapsamında, DSİ Çoruh projeleri 26'ncı Bölge Müdürlüğünce inşa edilmekte olan Artvin Merkez Seyitler Köyü Yeraltı Barajı ve sulama inşaatı da tamamlanacak. (AA)
 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 19:35
YORUM EKLE

Delta Vana

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını