IEP TECHNOLOGİES YENİ NESİL PATLAMA SÖNÜMLEME SİSTEMİNİ SEKTÖRE SUNDU

IEP Technologies Genel Müdürü Emre Ergun, 2020 yılı sonunda piyasaya sundukları eSUPPRESSOR adlı yeni nesil patlama sönümleme sistemiyle ilgili bilgi verdi.

IEP TECHNOLOGİES YENİ NESİL PATLAMA SÖNÜMLEME SİSTEMİNİ SEKTÖRE SUNDU
Enerji Zirvesi

Yeni nesil patlama sönümleme sistemini 2020 yılı sonunda piyasaya sunduklarını belirten IEP Technologies Genel Müdürü Emre Ergun, “Şu anda bir benzeri olmayan eSUPPRESSOR adlı yeni nesil patlama sönümleme sistemini geliştirdik ve piyasaya 2020 sonunda sunduk. Bu ürün, piyasada benzeri olmayan, SIL2 güvenlik seviyesinde ve herhangi bir piroteknik tetikleyici kullanmadan, yüksek hızlı devreye giren patentli elektromekanik bir sistem sunuyor.” dedi. 

“GIDA SEKTÖRÜ İÇİN YENİ UYGULAMALARIMIZ BULUNUYOR”

IEP Technologies olarak, her zaman Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizi benzer birçok şirketten ayıran en önemli özelliklerden biri, ürün geliştirme amaçlı yaptığımız gerçek ölçekli patlama testlerinin sayısı ve içeriği diyebiliriz. 1956 yılından bu yana binlerce test yapmamıza rağmen sadece 2019 içinde 400 üzerinde gerçek ölçekli patlamalar yaparak, bunlara karşı korunma sağlayan yeni sistemlerimiz için kritik bilgilere ulaştık. Bunların sonucu olarak, şu anda bir benzeri olmayan eSUPPRESSOR adlı yeni nesil patlama sönümleme sistemini geliştirdik ve piyasaya 2020 sonunda sunduk. Bu ürün, piyasada benzeri olmayan, SIL2 güvenlik seviyesinde ve herhangi bir piroteknik tetikleyici kullanmadan, yüksek hızlı devreye giren patentli elektromekanik bir sistem kullanmaktadır. Bu ürünümüze ek olarak, 2021 içinde tek korunma bölgesi için tasarlanmış yeni patlama korunma sistemi kontrol panelimizi sunacağız. Bu ürün hem yüksek güvenilirlikte hem de proses durumu hakkında birçok kritik bilgiyi toplayan ve bunu kullanıcıya sunan yeni nesil paneldir. Aynı zamanda kıvılcım algılama sistemlerimiz daha da geliştirilerek özellikle gıda sektöründe yüksek sıcaklıkta çalışan kavurucular/kurutucular için yeni uygulamalarımız mevcuttur. Buna ek olarak, ülkemizde giderek artan, atıklardan alternatif yakıt üreten veya kullanan tesisler için geliştirdiğimiz algılama ve sönümleme sistem uygulamalarımız mevcuttur. Bu sistemler son derece hassas, içten yanmaya yeni başlamış malzemeleri, sıcak parçacıkları ve tabakalar altında gizli alev kaynaklarını da algılayarak bunları sönümleyen yeni uygulamalarımızı mevcuttur.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 18:05
YORUM EKLE

Delta Vana

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını