banner1322
x

HONEYWELL’DEN PETROL VE DOĞALGAZ SEKTÖRÜNE ÖZEL ÇÖZÜMLER

Honeywell Türkiye ve Azerbaycan Bölge Satış Müdürü Gürcan Karakulak, son dönemde petrol ve doğalgaz sektöründe yer aldıkları projeleri anlattı.

HONEYWELL’DEN PETROL VE DOĞALGAZ SEKTÖRÜNE ÖZEL ÇÖZÜMLER
Endüstri 40 Zirvesi

Geliştirdikleri çözümlerle petrol ve doğalgaz sektörü projelerine yüksek verimlilik sağlayan Honeywell, son dönemde Star Rafinerisi, TANAP, BOTAŞ ve TÜPRAŞ projelerinde yer aldı. 

“TÜPRAŞ İÇİN KABLOSUZ HABERLEŞME ALTYAPISINI DEVREYE ALDIK”

Honeywell Türkiye ve Azerbaycan Bölge Satış Müdürü Gürcan Karakulak, son dönemde yer aldıkları projeleri şu sözlerle anlattı: “2020 yılı içerisinde bazı büyük projeleri tamamladık ve bakım anlaşmalarını gerçekleştirdik. Star Rafinerisi bu projelerden biriydi.  Şu an tam destekle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir diğeri ise TANAP projesiydi. TANAP Avrupa’ya TAP (Trans Adriatic Pipeline) ile bağlandı ve biz bu proje içerisinde de yer aldık ve son noktasına kadar getirdik. Bu yılın büyük projelerinden biri de BOTAŞ’ın Silivri’de yer alan yeraltı gaz depolama tesisinin yeni fazıydı. Şu anda proje çalışmalarına devam ediliyor. Bu projede biz ana otomasyon yüklenicisi olarak yer alıyoruz. Kapsamımızı; kontrol ve emniyet sistemleri, yangın-gaz algılama sistemleri, gaz algılama ekipmanları, saha enstrümantasyonları ve kontrol vanaları olarak sıralayabiliriz. Ayrıca Tüpraş için bir kablosuz haberleşme altyapısını devreye aldık. Bu sistem sahadan daha çok veri almamıza imkan sağlayacak. Kablolarla sınırlı olmadığımız için ölçme yaptığımız yerlere kablosuz enstrümanları bağlayıp daha fazla bilgi alabileceğiz. Bunun dışında saha operatörlerimize endüstriyel tablet gibi, bilgisayar gibi veya endüstriyel akıllı telefonlar gibi cihazları vererek merkezle çok daha rahat irtibatta olmalarını sağlayacağız. Bunu yakın zamanda düşündüğümüz yeni bir ürünümüzle de birleştirmeyi umuyoruz.” dedi.  

YORUM EKLE

Delta Vana

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını