banner1322
x

Hey Siri, Üretim Verilerimi Göster

5. Dorukta Buluşma etkinliğinde Can Ercan, Mita Kalıp ve Döküm Sanayi ’de Siri ile üretim verilerinin nasıl takip edildiğini gösterdi.

Hey Siri, Üretim Verilerimi Göster
Endüstrideara

5. Dorukta Buluşma etkinliğinde Mita Kalıp ve Döküm Sanayi A.Ş.’den katılan Yönetim Kurulu Üyesi / Sistem Süreç Koordinatörü Mustafa Can Ercan, Mita 4.0 & Veri Yönetimi Hikayesi konulu sunumu sırasında, akıllı asistan Siri ile nasıl üretim verilerini takip edebildiğini gösterdi ve üretim yönetiminde dijitalleşme yolunda yaşanılan tecrübeleri ve elde edilen kazanımları anlattı. 

Doruk Otomasyon, endüstriyel işletmelerin üretim operasyonların digital olarak yönetilmesi için Akıllı Üretim Yönetimi Sistemi geliştirip kuruyor. Bu sistemler Endüstri 4.0 konseptindeki akıllı fabrikalar ve onların dijital araçlar ile yönetilen versiyonlarını oluşturuyor. İşletmeleri, Akıllı Fabrika, Digital Fabrika, haline dönüştüren bu sistemler, üretim planlama, üretim izleme, üretim performans takibi, duruş analizi, OEE, TEEP hesaplamaları, MTTR, MTBF, FR , FFR hesaplamaları ile işletme yöneticilerine kayıp analizi yapma ve kök neden analizi de yaparak işletmenin kayıplarını bulma ve yok etme imkanı sunuyor.Sunulan ürünler ve hizmetler ile işletmeler kağıtsız işletme ye dönüşüyor. Endüstriyel PC ve Panel PC’ler ile de görsel işletme uygulamaları yapılıyor ve böylelikle operatör farkındalığı artarak, işletmelerde kalite test yönetimi konusuna da destek sunan önemli bir araç elde edilmiş oluyor.Kullanıcı üretim işletmeleri, setup değişim sürelerini kısaltmak için SETUP sürelerini kırılımlı biçimde tanımlayıp takip ederek SMED analizi yapabilir ve SETUP sürelerini dikkate değer oranda kısaltabilir. Sunulan ürün ve çözümler, üretim işletmelerinin, fabrikaların, hızlı, çevik, kaliteli ve düşük maliyetli üretim yapmalarına imkan sağlayarak teslim sürelerinin de önemli ölçüde kısalmasını sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 22:22
YORUM EKLE

Delta Vana

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını