banner1322
x

Gıda işleme tesisinde birinci sınıf kalite için yatırım yapıyor

Avustralya badem endüstrisinde önemli bir konuma sahip Bright Light, badem ayıklama çözüm ortağı olarak TOMRA Food’u seçti.

Gıda işleme tesisinde birinci sınıf kalite için yatırım yapıyor
Enerji Zirvesi

Avustralya badem endüstrisindeki en hızlı büyüyen özel şirketlerden biri olan Bright Light, baştan sona badem ayıklama çözüm ortağı olarak TOMRA Food'u seçti. Bright Light’ın ürünün banttan tek geçişinde "birinci sınıf" kaliteyi elde etme hedefine ulaşmak için, Hattah / Victoria'daki gelişmiş badem işleme tesisinde toplam 15 ayıklama makinası kurulacak.  Bright Light Satış ve Pazarlama Müdürü Simon Murphy yaptığı açıklamada; “Yıllarca süren fason imalat sonrasında Avustralya, Victoria'nın gelişen bölgesinde kendi amacımıza göre inşa edilmiş badem işleme tesislerine yatırım yapmak için özenle planlanmış bir karar aldık. Yıllık 25.000 metrik ton üretim hacmine sahip olan bu yeni tesis, kendi başına soyma ve kırma kabuklu paketleme ve aynı zamanda çiğ kahverengi iç badem ürününü ‘istenilen niteliklere’ göre sınıflandırma kapasitesine de sahip olacak” diye belirtti.
Bright Light Tarım Ürünleri, en yeni sulama altyapısı ve teknolojileri ile badem yetiştiriyor. Yakın zamanda dikilmiş olanlardan, olgun ağaçlara kadar geniş yaş aralığında badem bahçelerine sahip bulunuyor. 

Bright Light Operasyon Müdürü Tim Orr, konu ile ilgili olarak: “Kendi işleme tesisimize yatırım yapmamızı gerektiren verimli badem bahçelerine sahibiz. Ayrıca, yeni dikilen genç ağaçlarımızın büyümesiyle gelecekteki hedef ürün miktarlarını işlemeye hazır olacağız. Yeni operasyonlarımızın, 2020 sezonu için tamamen hazır olmasını bekliyoruz” dedi. “Bright Light olarak, yüksek kaliteli ürünlerimizle müşterilerimizin beklentilerini fazlasıyla karşıladığımız için gurur duyuyoruz” diyen Orr; “Uzun vadede düşünüyoruz ve farklı ayıklama çözümleri arasından tercih ettiğimiz yeni donanımlarımızın seçiminde sıkı bir süreçten geçtik. TOMRA’nın uzmanlığını kullanarak Proje koordinatörümüz PASS ile bir araya getirdiğimiz konsept, en az Işçilik ve yeniden işleme gerekliliğiyle ürünlerimizi paketlemeye hazır hale getirecek. Bu amaca ulaşmak için diğer mekanik ve pnömatik temizleme ünitelerine ilaveten toplam 15 ayıklama makinesi kurulacak” şeklinde açıkladı. 

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve TOMRA Food Sorting Başkanı Ashley Hunter: “Bu heyecan verici projede ayıklama çözümleri ortağı olmaktan çok memnunuz. Bright Light, PASS ve TOMRA organizasyonunun işleme konseptini tamamlamak için harcadığı çaba, son teknoloji ürünler ile en ideal çözümleri sunmak için kolektif deneyimi paylaşmanın güzel bir örneği oldu” şeklinde yorumladı. 

Tim Orr açıklamasında: “TOMRA’nın BSI+ teknolojisi fark yarattı. Özellikle TOMRA’nın böcek yeniğini hedefleme kabiliyeti, -sadece büyük hasarlar değil, aynı zamanda iğne deliği şeklindeki meyve ile beslenen böcek ısırıkları dahil olmak üzere- gerçekten çok şaşırtıcıydı. 2018’de Avustralya'da bu teknolojiyi kullanan TOMRA ile laboratuvar testlerini gerçek saha verileriyle birleştirebildik. BSI+ teknolojisi, çift, yapışkan, olgunlaşmamış, çürük ve lekeli ürünler gibi diğer zorlu badem kusurlarında da olağanüstü sonuçlar ortaya çıkardı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:21
YORUM EKLE

Delta Vana

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını