Enerji Verimliliği Tartışıldı

17 Nisan 2018 tarihinde, BUSİAD Enerji Uzmanlık Grubu,  “Endüstriyel Soğutma Sistemlerinde Enerji Verimliliği Uygulamaları” konulu seminer gerçekleştirdi.   Bursa BUSİAD Evinde gerçekleştirdi.

Enerji Verimliliği Tartışıldı
Endüstrideara

Bursa BUSİAD Evinde gerçekleşen seminerde, Akademisyenlerin yanı sıra, firma yöneticileri ile  işletmelerin enerji /bakım sorumluları katıldı. Ele alınan belli başlı konular ise; Yüksek enerji performansı, Soğutma sistemlerinde enerji verimli yaklaşımlar, ve teknik/mali kıyaslamalar” konular oldu ve Escon Enerji A.Ş. Genel Müdürü Onur Ünlü, ülke sanayisinin enerji tasarruf potansiyelinin sektörelere göre yüzde 8 ile 44 arasında değişim gösterdiğini belirterek:

 “ Rekabet avantajı sağlamak için, esas olarak verimlilik arttırıcı projeler sayesinde mikro ölçekte işletmeler ve giderlerinin azaltılması ile ancak sağlanabilir.  Üretim sahalarında, uygulanacak bu enerji verimliliği çalışmaları sayesinde, makro ölçekte  enerjide dışa bağımlılığı yüksek olan ülkemizin enerji ithalatını azaltabilir ve buna bağlı olarak cari açık düşürülebilir. Küresel çapşı ise karbon salımının azaltılması ile daha yaşanılabilir bir dünyaya katkı sağlanmış olur. ” diye açıklayarak sunumunu tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 09:23
YORUM EKLE

Endress

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını