banner1322
x

Endüstride güncel ve güçlü çözümleriyle akışı yönetiyor

Tüm enerji santralleri ve üretim endüstrisinin köklü firmalarına özel çözümler sunan Ars Endüstriyel ürün gamını geliştirerek marka değerini artırıyor.

Endüstride güncel ve güçlü çözümleriyle akışı yönetiyor
Endüstrideara

Ars Endüstriyel konusunda uzman mühendislik ve teknik ekibi ile enerji ve endüstriyel otomasyon alanlarında ihtiyaca özel hizmet ulaştırma hedefiyle kuruluştan günümüze çalışmalarını yürütüyor. Marka proses ölçüm, kontrol ve otomasyon konularında mühendislik, danışmanlık, kurulum – montaj, taahhüt ve devreye alma, satış sonrası teknik hizmetleri sağlıyor. ARS Endüstriyel Kontrol A.Ş. proje ekibiyle numuneleme, kimyasal dozajlama, on-line veri izleme sistemlerinin imalatı, montajı ve kurulumunu gerçekleştiriyor. ARS markalı endüstriyel kontrol vanalarını üretimini de gerçekleştiren marka bu alanda da hizmet verebilmek için motorlu aktüatörler alanında uzman markalardan Enertork markasının distribütörlüğünü de üstlendi. Marka tüm enerji santralleri ve üretim endüstrisinin köklü markalarına sağladığı hizmetlerle her geçen gün marka değerini artırarak büyümeyi sürdürüyor. 
     
VANALAR
Vanalar bir borudan akan ve ya başka bir depolama alanındakı akışkanı kontrol edilmesi için kulanılan cihazlardır. Vanalar akışkan yuvası ve kesitten geçen akışkanı tam açık yarı ve ya kısmen açık kontrol edebilimesini sağlayan bir haraketli elemandan oluşurlar. Vanalar kullanım alanı, akışkan cinsi, akışkan basınc ve sıcaklığı gibi etkenlere göre  farklı tiplerde üretilir. Bunlara : glob vana , gate vana , iğne vana , kelebek vana ve.b ana tip vanalar örnek gösterile bilinir.
Ars Endüstriyel proses kontrolü için PN 40 basınç sınıfına kadar pnömatik ve elektrik aktuatörlü kontrol vanaları dizaynı ve imalatı yapmaktadır. Firmamız aynı zamanda dünya çapında kendini kanıtlamış Bulgaristan menşei endüstriyel vana üreticisi BULARMEX-IK firmasının distribütörlüğünü de üstlenmiştir.Ayrıca PN 500 sınıfı yüksek basınç ve sıcaklık uygulamaları için BULARMEX-IK Avrupa menşei ürünlerin satışını ve satış sonrası devreye alma servis hizmetlerimizi tecrübeli kadromuzla vermekteyiz. Farklı marka control vanalarının devreye alma, kalibrasyon, tamir, bakım ve montaj hizmeti de vermekteyiz.

Not: Agresif kimyasallara dayanınlı Müşteri talaplerine yönelik özel Üretim vana
imalatı yapmaktayız.

AKTUATÖRLER
ARS ENDÜSTRİYEL KONTROL A.Ş otomatik kontrolün vazgeçilmez bir parçası olan pnömatik aktuatörleri kendi bünyesinde tasarlamakta ve üretmektedir. Firmamız aynı zamanda dünya çapında kendini kanıtlamış; nükleer santrallerde kabul görmüş Güney Kore menşei motorlu aktuatör üreticisi ENERTORK firmasının distribütörlüğünü de üstlenmiştir.

Aktuatörler
• Lineer Tip PnömatikAktuatörler
• Çeyrek Turlu PnömatikAktuatörler
• Çeyrek Turlu Elektrikli Aktuatörler
• Çok Turlu Elektrikli Aktuatörler

Vana Aktüatörleri vanaları çalıştırmak için güç kaynağı kullanan cihazlardır. Bu güç kaynağı, bir valfi açmak veya kapatmak için manuel bir şanzıman üzerinde çalışan bir insan veya gelişmiş kontrol ve ölçüm cihazlarına sahip akıllı bir elektronik cihaz olabilir. Daha önce kullanılan valf aktüatörleri pozisyon algılama anahtarına sahip dişli bir motordan oluşurlardı. Bugünün vana aktüatörleri çok daha gelişmiş özelliklere sahip. Sadece vanaları açma ve kapama aracı olarak değil aynı zamanda bir valfın sağlığını ve refahını kontrol etmenin yanı sıra bakım verilerini görmemizi sağlar.
En geniş tanımı olan bir aktüatör, bir kontrol kaynağının etkisi altında bir güç kaynağından doğrusal veya döner hareket üreten bir cihazdır. Aktüatörler sıvı, elektrik veya başka bir güç kaynağını kullanarak işi yapmaktadırlar. Aktüatörler bir motor, piston veya başka bir cihaz kullanarak haraket ürtirler. Temel aktüatörler, vanaları tamamen açık veya tamamen kapalı konumlara getirmek için kullanılır.Kontrol veya pozisyon ayar valfleri için aktüatörlere, herhangi bir ara pozisyona yüksek hassasiyetle hareket etmeleri için bir pozisyon sinyali verilir. Bir aktüatörün en yaygın ve önemli kullanımı valfleri açmak ve kapatmak olsa da, mevcut aktüatör tasarımları temel açma ve kapama fonksiyonunun çok ötesine geçmektedir. Valf aktüatörü, kompakt, çevre korumalı bir muhafaza içerisinde konum algılama ekipmanı, tork algılama, motor koruma, mantık kontrolü, dijital iletişim kapasitesi ve hatta PID kontrolü ile birlikte paketlenebilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 20:49
YORUM EKLE

SMS

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını