ELİMKO BUGÜNE KADAR 10 BİN MÜHENDİSE EĞİTİM VERDİ

Elimko kurulduğu günden beri 10 bine yakın mühendis ve teknisyene eğitim verdi. Elimko sunduğu eğitimlerle yeni teknolojileri doğru seçebilmelerine olanak sağlıyor.

ELİMKO BUGÜNE KADAR 10 BİN MÜHENDİSE EĞİTİM VERDİ
EndüstrideAra - Haber Detay

Elimko, 1980 yılından beri endüstriye sunduğu eğitim paketleriyle endüstride çalışan kişilerin kullandığı otomatik kontrol formlarını, enstrümanları, sensörleri, yeni teknolojileri doğru seçebilmelerine ilişkin otomatik kontrol seminerleri sunuyor. 

“EĞİTİMLER FİRMAMIZIN ÖNEMLİ BİR PARÇASI”

Konuyla ilgili bilgi veren Elimko Yönetim Kurulu Üyesi Malik Aviral, detayları şu sözlerle anlattı: “Elimko kurulduğu günden beri eğitime çok önem vermiştir. Yurt dışındaki büyük otomasyon firmalarına baktık ilk kurulduğumuz yıllarda. Hepsi işlerinin yanı sıra mutlaka eğitim veriyorlar. Bizim de 1980’den beri endüstrimize verdiğimiz bir eğitim paketimiz var. Bu hizmetimizi çok önemsiyoruz. Elimko’nun 4 günlük eğitim programından bugüne kadar 10.000’e yakın mühendis ve teknisyen geçmiştir. Seminerlerimize ilk katılan değerli genç arkadaşlarımız bugün birçok fabrikada üst düzey yöneticisi olmuşlar hatta birçoğu da emekliliğini yaşıyorlar. Bu seminerlere katılanlar, birlikte çalıştıkları yeni arkadaşların katılımlarını ısrarla istemektedirler. Talebin çok olması nedeniyle seminerlerimizi belli sıklıklarla tekrar ediyoruz. Temel eğitim programlarının yanı sıra özel konularda da birer ikişer günlük seminer programlarımız da var. İsteyen dört günlük, isteyen iki günlük seminerlerimizi talep edebiliyorlar. Eğitim Elimko’nun önemli bir hizmeti. Endüstrimizde çalışan arkadaşlarımızın kullandığı otomatik kontrol formlarını, enstrümanları, sensörleri, yeni teknolojileri doğru seçebilmelerine ilişkin Otomatik Kontrol seminerleri veriyoruz. Bu seminerlerde on-off’tan PID’ye, doğruluk sınıfından, ortam sıcaklık kompanzasyonuna, Termokupldan Rezistans termometreden, basınç transmitterlerine, yük hücrelerine, DCS’den PLC’ye, Batch kontroldan dozaj bandına, PID parametrelerinin ayarlanmasına kadar temel birçok konuyu işliyoruz.   Bu seminerleri dönem dönem üniversite-endüstri yakınlaşmasını sağlamak için üniversitelerde de yapıyoruz. İlgili konunun son sınıf öğrencileri, asistanlar, öğretim üyeleri de katılıyor. Çok zevkli geçiyor. Eğitim Elimko’nun faaliyetlerinin ciddi bir parçası. Seminerlerimizde tamamen tarafsızız. Tüm rakiplerimizin üstünlüklerini teknik avantajlarını konuşabiliyoruz. Kullanılan tekniklerin avantaj ve dezavantajlarını sıralayabiliyoruz. Bu özelliklerimiz izleyenlerde ciddi bir güven doğuruyor. Ayrıca bilgi birikimlerimizi bu şekilde paylaşmamız onlarda bize karşı sevgi-saygı oluşturuyor. Bu seminere katılan herhangi bir elemanın daha sonraki yıllarda bir rakibimizin ekipmanı ile ilgili bir kalibrasyon bilgisi desteğine ihtiyacı olsa “o bizim konumuz dışı” demeyiz, o bilgiyi kendisine iletiriz. Hatta sahada bile, bu desteği bizim elemanlarımızla, vaktimizin elverdiği oranda karşılarız.”
 

YORUM EKLE

Radyo

Enelsan

Dergiler