banner1322
x

EBARA, VANSAN İLE TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPTI

EBARA, Türkiye’nin pompa ve pompa sistemleri üreticisi Vansan Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 100 hissesini satın aldı.

EBARA, VANSAN İLE TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPTI
Endüstrideara

Dünyanın önemli ekipman üreticilerinden olan EBARA, Vansan’ın yüzde 100 hissesini Turk Ventures Advisory şirketinin danışmanlığını yaptığı uluslararası kurumsal yatırımcılardan ve kurucu ortaktan satın almak üzere sözleşme imzaladı. Satın alma da Vansan ve ortaklarını Pragma temsil etti. Bu satınalma Pragma’nın 2020 yılında yaptığı 6. işlem oldu.  

EBARA TÜRKİYE’DE ÜRETİMİ ARTIRMAYI HEDEFLİYOR 

Japonya merkezli EBARA, ekipman üretimi konusunda 1912 yılından beri hizmet sunuyor. Konsolide 5,1 milyar dolar cirosu olan şirket, 17 ülkede 17 binden fazla çalışanı istihdam ediyor. EBARA’nın hisseleri ise Tokyo Borası’nda işlem görüyor. Vansan, EBARA için rekabetçi ve yüksek teknolojiye sahip bölgesel bir üretim üssü olma hedefiyle çalışmalarına devam edecek. Özellikle Türkiye’nin bulunduğu stratejik konum sayesinde EBARA  Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki başlıca pazarlara etkin ve uygun maliyetli erişim sağlamayı hedefliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 22:39
YORUM EKLE

Endress

Enelsan

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını