banner1322
x

Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Anlattı

Rockwell Automation'ın düzenlediği  “Dijital Dönüşüm” semineri gerçekleşti. Endüstri sektörüne yönelik gelişmeler ve son teknolojik çözümler, güvenlik optimizasyonu ile birlikte masaya yatırıldı. 

Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Anlattı
Endüstrideara

Rockwell Automation bölge direktörlerininde katıldığı seminer, Antalya Rixos Tekirova'da gerçekleşti. Türkiye Ülke Direktörü Cenk Ceylan yaptığı konuşmasında, şu konulara temas etti: “ Teknolojik devrimlere tarihte baktığımızda, ilk olarak Endüstri Devrimi içerisinde, makinelerin üretimde yer almaya başlaması ile tüm dünyada her şeyi değiştirdi.  Bugün gelinen noktada, neredeyse bir yüzyıl sonra geçmiş oluyoruz. Ve bu gelinen nokta ise  tam bir dijital dönüşümdür. Bu sebeple, Rockwell Automation olarak kollarımızı sıvadık. Artık uzun  süreden beri teknoloji profesyonellerimiz analiz, büyük veri, endüstriyel ağlar, bulut ve güvenlik becerileri gibi konular için hazırlıklı hale gediler. Bilmekteyiz ki dijital dönüşüme ayak uyduramayanlar, çağın gerisinde kalmaya mahkumdurlar” dedi.

ENDÜSTRİYEL İLETİŞİM VE VERİ ANALİZİ KONUSUNDA YETERLİ İŞ GÜCÜ KAZANILMALI

Ceylan; “Endüstri 4.0 ile, makineleşme; el işçiliğini geride bıraktı. Ancak bununla birlikte de, makineleşmenin dilinden anlayan ve ayak uyduran bir çalışma tarzını benimsemiş çalışanlara ihtiyaç duyulmakta. Elde teknoloji var. Fakat  ihtiyaç duyulan kaynak ise bulut, güvenlik, endüstriyel iletişim ve veri analizi konularında becerileri olan yeterli sayıda kişi. ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 10:40
YORUM EKLE

SMS

Honeywell

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını