Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Anlattı

Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Anlattı

Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Anlattı
Mondes

Rockwell Automation tarafından düzenlenen “Dijital Dönüşüm” semineri gerçekleştirildi. Seminerde, endüstri sektörüne yönelik teknolojik gelişmeler, en son çözümler ve güvenlik optimizasyon konuları ele alındı. 

“Dijital Dönüşüm” seminerine sektörün önde gelen isimleri ve Rockwell Automation bölge direktörleri katıldı. Endüstri devrimi ile birlikte makinelerin üretimde yer almaya başlaması ve hızla gelişen bir dönüşümün tartışıldığı etkinlik Antalya Rixos Tekirova’da gerçekleşti.

Seminerde dijital dönüşümü anlatan Rockwell Automation Türkiye Ülke Direktörü Cenk Ceylan; “Endüstri Devrimi makineler üretimde yer almaya başladı ve bu durum tüm dünyada her şeyi değiştirdi. Günümüzde, neredeyse bir yüzyıl sonra dördüncü endüstri devrimine geçiyoruz. Bu aşama tam bir dijital dönüşümdür. Bu nedenle Rockwell Automation olarak kollarımızı sıvadık. Uzun süreden beri teknoloji profesyonellerimiz analiz, büyük veri, endüstriyel ağlar, bulut ve güvenlik becerileri gibi konular için hazırlıklı hale getiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki dijital dönüşüme ayak uyduramayanlar çağın gerisinde kalmaya mahkumdurlar” dedi.

ENDÜSTRİYEL İLETİŞİM VE VERİ ANALİZİ KONUSUNDA YETERLİ İŞ GÜCÜ GEREKLİ

Gelişen teknolojinin getirisi Endüstri 4.0’ın, bilime sağladığı katkıyı ve dijital dönüşümün etkilerinin tartışıldığı  seminerde;  The Connected Enterprise,  Madenlerde Güvenlik Sistemleri, Sektörün İş Modelleri ve Operasyonel Mükemmellik, Endüstri 4.0 altyapısı ve Connected Enterprise ve Bütünleşik Network Servisleri, ThinManager ile Cihaz ve İçerik Yönetimi, Otomasyonda Büyük Veri Analizi ve Yapay Zeka uygulamaları ele alınarak değerlendirildi.

Endüstri devrimlerinin insanların, mesleklerinde ilkel çalışma yöntemlerinden sıyrılmalarına vesile olduğunu belirten Cenk Ceylan; “Endüstri 4.0’da, makineleşmenin el işçiliğini geride bıraktı fakat makineleşmenin dilinden anlayan ve ayak uyduran bir çalışma tarzını benimsemiş çalışanlara ihtiyaç duyuluyor. Çünkü elimizde teknoloji var, vizyon var. Sahip olamadığımız kaynak ise güvenlik, bulut, endüstriyel iletişim ve veri analizi konularında becerileri olan yeterli sayıda kişi. Bu dijital dönüşümü desteklemek için gereken beceriler bugün ortaya çıkmış değil. Üretim sektörünü bu kişilerin çalışmak isteyecekleri bir alan haline getirmeye  odaklandık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 09:29
Robot Yatırımları
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler