banner1322
x

“Dezenfeksiyon" küçümsenecek bir konu değildir

Her işletmenin kendi prosesine ve su kalitesine göre ile mücadele etmesinin oldukça önemli olduğunu savunan Burkut Su Tekniği, bu alanda müşterilerine çözüm sunuyor.

“Dezenfeksiyon" küçümsenecek bir konu değildir
Enerji Zirvesi

Suda bulunan mikroskobik canlılar diğer adı ile "Dezenfeksiyon" küçümsenecek bir konu değildir ve her işletmenin mutlaka dezenfeksiyon yöntemi bulunmalıdır. Çok ciddi ve karmaşık bir konu olan ve laboratuarlarda yapılan dezenfeksiyon çalışmalarının sonunda bulunan çözümler genelde sanayi işletmelerine uymuyor. Çünkü sanayinin ham suyu ve ortam şartları yılın her ayı farklılık gösteriyor. Bununla birlikte sanayide kullanılan sular su depolarında barındığı için suya hava kökenli canlılar da giriyor ve laboratuvar çalışmalarına hiç benzemeyen, birkaç tür bakterinin aynı anda bulunduğu çok karmaşık durumlar oluşuyor. Mikroskobik canlılar ile mücadelede yalnız suda üreyen bakteriler ile değil, aynı zamanda havadan suya gelen hava ve toprak kaynaklı canlılar yani küf, maya ve daha birçok toprak kaynaklı canlılar ile de mücadele etmek gerekir.

BAKTERİ GEÇİRMEYEN FİLTRELER KULLANILMALI

Özellikle su depolarındaki üremelerin çoğu kuyu suyundan gelen canlılar sebebi ile değil, havanın taşıması ile suya giren canlılar sebebi ile oluşuyor.Bunun sebebi su deposu seviyesi düşerken depoya dolan dış ortam havası içindeki birçok canlı suda ürüyor veya sudaki canlıların gıdasını oluşturuyor. Bundan dolayı, mükemmel bir bakteri mücadelesinde iyi su depolarının hava emişlerinde bakteri geçirmeyen filtreler kullanılmalıdır. Birçok proses suyu hazırlama konusunda yeni teknolojileri ülkemize kazandıran Burkut Su Tekniği A.Ş. bu ve bunun gibi daha birçok çözüm önerisini sektörle buluşturmaya devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 17:27
YORUM EKLE

Endress

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını