banner1322
x

ÇAŞGEM’DEN PROSES GÜVENLİĞİ KİTABI

ÇASGEM, proses güvenliği kitabını sektörün ve kamuoyunun ilgisine sundu. Yoğun ilginin ardından kitap ücretsiz olarak dijital platformdan erişime açıldı.

ÇAŞGEM’DEN PROSES GÜVENLİĞİ KİTABI
Endüstrideara

Haziran ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim Araştırma Merkezi (ÇASGEM) tarafından hazırlanıp piyasaya sunulan proses güvenliği kitabı “Proses Güvenliği: Kazalardan Çıkarılan Dersler”, ücretsiz olarak sunuluyor.

T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı ÇASGEM, basılı kitaba gelen yoğun ilginin ardından 417 sayfalık kitabın dijital versiyonunu web sitesinden erişime açtığını duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri Kimyasal Güvenlik Kurulu (US CSB)’nun kaza raporlarından çevrilip derlenen kitabı, Begüm Doğan, Handan Akarsu Scarabello ve Dr. Abdurrahman Akman yayına hazırladı.

Toplam 15 kaza raporunun detaylarıyla incelendiği, kök nedenlerinin yer aldığı, kitap sektör temsilcilerinin yanı sıra akademik açıdan da hem öğrenciler hem de akademisyenler için önemli bir bilgi kaynağı olacak.

Proses güvenliği, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda rehber niteliği taşıyan kitabın PDF versiyonu, ÇASGEM’in web sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 19:20
YORUM EKLE

Delta Vana

vega

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını